Zápasy - Junioři 22. 02. 2020, Ondřej Mach

Neúspěšný výjezd do hlavního města, junioři prohráli se Spartou 3:5

P r a h a - Černožlutá juniorka si dnešním zápasem zřejmě zavřela dveře do vyřazovací části DHL Superpoháru. Sparta dala chemikům lekci z produktivity, po celou dobu vedla a nakonec zaslouženě zvítězila. Po čtvrté porážce z posledních pěti klání tak litvínovská naděje na postup existuje už jen v teoretické rovině.

101

Branky a nahrávky HC Sparta Praha: 16. Konečný (Bláha, Routa), 34. Vitouch, 43. Vitouch (Gajdoš, Arnošt), 48. Kulhánek (Krchňák, Tomek), 54. Bláha (Konečný, Prchal)

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 35. Vopat (Berka), 54. Fišer (Jouza, Hocelík), 59. Skuhrovec (Bartoš)

2:0, 2:1, 5:1, 5:3

Horák – Komárek, Šimánek

Cichoň (Mičán) – Fiala, Vorobjev, Bláha, Havlín (A), Prchal (C), Adamec, Tomek, Gajdoš – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vitouch, Routa, Konečný, Čermák, Arnošt (A), Gluzman, Kuracina

Zajíček (Zelenka) – Bártek, Hocelík, Kroupa, Jonák, Háva, Miškovič – Skuhrovec, Berka, Kysela (A), Vopat, Stehlík, Bartoš, Jouza, Fišer, Kovačič, Dufek (C)

Utkání v Praze začalo opatrně, v deváté minutě byl za sekání vyloučen Stehlík. Domácí přesilovka však zůstala nevyužita, stejně jako ta litvínovská o chvíli později. Sparťané otevřeli skóre necelých pět minut před první sirénou, kdy se prosadil útočník reprezentační osmnáctky Jakub Konečný. Pražané si ještě v závěru třetiny zahráli přesilovou hru, ani tahle ale gólem neskončila.

Trend vylučování pokračoval i v prostředním dějství: po dvou litvínovských přesilovkách si už v pořadí třetí hru v početní výhodě vyzkoušeli domácí. O dvoubrankový náskok se ve 34. minutě postaral David Vitouch, který už disponuje i zkušenostmi z extraligy. Chemici na jeho trefu zareagovali po 48 vteřinách, jejich první branku vsítil Jan Vopat

Vstup do poslední části hry patřil Spartě, které po chvíli vrátil dvougólové vedení David Vitouch a dvanáct minut před koncem zvýšil už na 4:1 Tomáš Kulhánek. Pražané přesto neměli dost a několik minut nato prohloubil litvínovské trápení v přesilové hře obránce Marek Bláha. Litvínovu se na konci zápasu podařilo alespoň přiblížit na rozdíl dvou zásahů, gólmana Cichoňe překonali Jaroslav Fišer a David Skuhrovec