Zápasy - Dorost 23. 11. 2019, Ondřej Mach

Dorostenci rozstříleli Kobru 9:3 a slaví postup

L i t v í n o v - Černožlutí dorostenci si v posledním utkání první části ELIOD Extraligy dorostu poradili s pražskou Kobrou 9:3. Hosté sice v první třetině skóre otočili, v dalších čtyřiceti minutách ale dominovali litvínovští a zaslouženě zvítězili. Hattrickem se na výhře podepsal Dominik Brouček, šest bodů zapsal Marek Slavík. Chemici tak postupují ze třetího místa do lepší nadstavbové skupiny.

104

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 10. Slavík (Hocelík), 15. Brouček (Slavík, Werner), 30. Šprynar (Adámek), 32. Brouček (Slavík), 36. Adámek (Špaček, Kočárek), 44. Krocker (Brouček, Slavík), 48. Iljuk (Postl, Beran), 53. Brouček (Slavík, Krocker), 58. Slavík (Kuchař)

Branky a nahrávky HC Kobra Praha: 12. Půlpán (O.Nápravník), 13. Rejna, 60. Procházka (Král, Bauer)

1:0, 1:2, 9:2, 9:3

Místecký – Holada, Kába

Herkommer (Čermák) – Kuchař, Filip, Werner, Hocelík, Kadár (A), Hynek, Hora (A) – Špaček, Postl, Slavík (C), Beran, Adámek, Kočárek, Iljuk, Krocker, Šprynar, Dej, Brouček

Peyerl (Kadlec) – Jiráček, A. Nápravník, Bucek (A), Šesták, Kalajev, Frydrich – Král (C), O. Nápravník, Půlpán, Halfar, Procházka, Strnad, Rejna, Svoboda, Bauer

První branku utkání vstřelil Marek Slavík, pro litvínovského útočníka se jednalo už o sedmou trefu v této sezoně. Kobra se ale favorizovaného soupeře nezalekla a dvěma zásahy během 59 vteřin skóre otočila. Nejprve brankáře Herkommera překonal Matěj Pulpán a druhý gól hostí přidal Mark Jefferson Rejna. Ve 13. minutě byl vyloučen Bucek a domácí čekala první přesilová hra. Tu dokázali využít zásluhou nejproduktivnějšího hráče týmu Dominika Broučka

Další početní výhodu měli chemici na startu druhé periody, tentokrát ji však nezužitkovali. Co se nepovedlo v přesilovce, podařilo se o několik minut později. Druhou trefu v dorostenecké kategorii oslavil Jan Šprynar. Dvě minuty poté se podruhé prosadil Dominik Brouček a ztráta Pražanů se začala zvětšovat. Severočechy sice brzdily tresty, to ale nebránilo tomu, aby pátý gól vstřelil Martin Adámek

Dominance svěřenců trenéra Tvrzníka pokračovala i ve třetí třetině. V čase 43:31 se trefil člen prvního litvínovského útoku Marek Krocker. Hosté tahali za kratší konec a ani ne po čtyřech minutách znovu inkasovali, na konci kombinace byl v tomto případě Erik Iljuk. Zbývalo zhruba osm minut do konce, když Dominik Brouček završil hattrick a zvýšil už na 8:2. Poslední gólovou radost přinesl litvínovské střídačce Marek Slavík, v závěrečné minutě skóre kosmeticky upravil hostující Viktor Procházka