Zápasy - Dorost 05. 10. 2019, Šimon Kadeřávek

Regionální derby lépe pro Litvínov! Dorostenci porazili Chomutov 3:0

Černožluté naděje narazily v rámci 8. kola ELIOD Extraligy dorostu na pikantního soupeře ze sousedního Chomutova. Vstupní faktory hovořily ve prospěch Litvínova, který nakonec roli favorita potvrdil a udržel kontakt se špičkou tabulky. Pirátům aktuálně patří šestá příčka.

105

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 32. Skuhrovec (Vopat, Werner), 43. Vopat (Martínek, Hocelík), 51. Špaček (Vopat, Hora)

3:0

Knapík – Holanda, Kába

Ešler (Herkommer) – Minařík, Werner, Hynek, Martínek, Hocelík, Kuchař, Hora – Beran, Dej, Kočárek, Vopat, Postl, Iljuk, Brouček, Špaček, Krocker, Skuhrovec

Malant (Bajgar) – Poch, Frollo, Perný, Rusín, Kovár, Černý, Pöschl, Jenček, Döring – Spudich, Koblížek, Novotný, Kulich, Čech, Vostiňák, Pavlák, Rindoš

Chemici si v minulém kole poradili s pražskou Spartou a chtěli svou formu potvrdit. Na druhé straně Piráti nestačili na Karlovy Vary a prohráli 1:3. Do samotného severočeského střetnutí vstoupily oba týmy s vervou, což přineslo hlavně vyloučení. Za držení musel opustit kluziště Hora, následnou přesilovku Chomutov nevyužil. Šanci dostali také litvínovští, jelikož se během pěti minut provinili dva Piráti, tolik očekávaná branka však nepřišla.

Na začátku druhého dějství opět neuhlídali chomutovští svou nedisciplinovanost, a tak si Litvínov zahrál skoro minutovou přesilovku 5 na 3. Ani tato šance nebyla korunována úspěchem. Zhruba po půl hodině hry se dostal k puku Vopat, který našel přesnou nahrávkou Davida Skuhrovce. Litvínovský útočník hbitě poslal puk za Malantova záda.

Do závěrečné části hry nastoupili domácí s úsměvem. Už po osmnácti vteřinách se vylučovalo na straně hostů a černožluté komando konečně proměnilo početní převahu. Obránce Hocelík prodloužil na Martínek, a ten vyzval ke skórování Jana Vopata. Rázem vedli litvínovští už od dvě branky.

O osm minut později pečetil výhru Jiří Špaček, kterému opět nahrával Vopat. Černožlutý forvard byl nakonec u všech gólů domácích. Závěrečné minuty opět poznamenalo vyloučení a znovu u toho byl Vopat. Tentokrát zahákoval jednoho z chomutovských ve vyložené šanci a sudí nařídil trestné střílení. Následný nájezd však Perný neproměnil a Ešler si připsal čisté konto.