Zápasy - Junioři 01. 11. 2019, Ondřej Mach

Gólové žně na jihu, junioři podlehli Salzburgu 7:8 po nájezdech

S a l z b u r g - Když se černožlutí naposledy představili v salzburské aréně, padlo celkem 16 branek. V dnešním utkání viděli diváci o dva góly méně, vítězem ale stejně jako v předchozím případě zůstávají domácí, kteří měli větší štěstí v nájezdové loterii. Na litvínovské straně hattrick nasázel Přemysl Svoboda.

45

Branky a nahrávky EC Red Bull Salzburg (AUT): 7. Hänelt (Eham, Reich), 11. Reich (Obu), 15. Cimmerman (Bjerrum), 20. Hänelt (Cimmerman, Ehalt), 21. Reich (Schwaiger, Eham), 24. Pronin (Eham), 33. Cimmerman (Pronin, Bjerrum), rozh. náj. Obu

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 11. Šarlinger (Svoboda), 15. Bartoš (Fišer, Baláž), 16. Svoboda, 36. Dufek (Jindra), 44. Svoboda (Jindra), 50. Svoboda, 50. Šubrt (Limanovský, Fišer)

2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 7:3, 7:7, 8:7

Reisinger – Panholzer, Zacherl

Kolarz (Merra) – Obu, Schwaiger, Necesany, Szuber, Wimmer, Reich – Cimmerman, Hänelt, Eham, Lutz, Leonhardt, Borzecki, Pronin, Wolf, Bjerrum, Müller

Pejsar (Zelenka) – Bártek, Hocelík, Šubrt, Baláž, Kitzberger, Háva – Jindra, Kysela, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda

Aktivnější úvod předvedli Rakušané, jejichž snaha byla odměněna už v 6. minutě, skóre otevřel Haakon Hänelt. Čtyři minuty nato se prosadil Dustin Reich a zařídil domácímu týmu dvoubrankové vedení. Kontaktní gól o chvíli později vsítil Jakub Šarlinger po přihrávce nejproduktivnějšího hráče hostí Svobody.

Salzburg si svoje dvojnásobné vedení vzal zpět zásluhou Sebastiana Cimmermana, stejně jako v předchozím případě ale černožlutí velmi rychle zareagovali. Na konci kombinace byl tentokrát bývalý kapitán Dan Bartoš. Bláznivá první třetina pokračovala, ani ne minutu poté srovnal Přemysl Svoboda. Vyrovnaný stav ale vydržel jen necelé čtyři minuty, 47 vteřin před úvodní sirénou srovnal svojí druhou trefou Haakon Hänelt

Prostřední dějství domácí začali v početní výhodě, neboť se ještě na konci první periody podrážením provinil Bartoš. A rakouské mužstvo svůj náskok v přesilové hře znovu zvýšilo, druhý gól v zápase zaznamenal Dustin Reich. Další gólovou radost přinesl domácím divákům Daniel Pronin a vyhnal Pejsara z branky. Jeho kolega Zelenka se v brankovišti ještě moc neohřál a už inkasoval z hole Sebastiana Cimmermana, na světelné tabuli v tuto chvíli svítil stav 7:3. Skóre čtyři a půl minuty před koncem druhé části hry upravil kapitán Litvínova Ondřej Dufek

Chemici nesložili zbraně a v poslední dvacetiminutovce rozjeli skvělou stíhací jízdu. Nejdříve se v přesilové hře znovu trefil Přemysl Svoboda a stejný hráč v 50. minutě svým třetím gólem završil hattrick. Na vyrovnávací branku pak svěřencům trenéra Mrázka stačila jen půlminuta, v roli zakončovatele byl tentokrát obránce Adam Šubrt. Čtyři minuty před koncem se vylučovalo na obou stranách a nějakou dobu se tak hrálo ve čtyřech.

Základní hrací doba vítěze neurčila, infarktový duel tak dospěl až do prodloužení a následných nájezdů. V loterii rozhodl až v osmé sérii Christian Obu, litvínovští tak z jihu odjíždějí jen s bodem.