Zápasy - Junioři 15. 02. 2019, Vladislav Kollert

Litvínov vyzrál na první Spartu a posouvá se tabulkou nahoru

Litvínovští junioři zvládli těžké utkání s lídrem ligy Spartou a vezou z hlavního města cenné tři body. Na vítězství 6:4 se dvěma trefami podílel Ondřej Dufek. Bonusový bod nakonec získala Sparta, které ho vystřelil Dani.

43

Branky a nahrávky HC Sparta Praha: 17. Slavíček (Tomek, O.Pšenička), 19. Klimo (Dani, Havlín), 53. Havlín (Prymula, O.Pšenička), 60. Prymula (Prchal, O.Pšenička), 64. Dani (Arnošt, Gajdoš)

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 3. Bartoš (Jindra), 28. Kudrhalt (Jouza, Dufek), 42. Dufek (Jouza, Kadár), 42. Kovačič, 57. Dufek (Berka, Háva), 60. Berka (Háva, Bártek)

2:1, 0:1, 2:4 - 1:0

Micka - Hnát, Zháňal

Mičán (Škorpík) – Poizl, Krutil, Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Prymula, Klimo, Dani, Slavíček, Obadal, Rubeš, O. Pšenička, Kuracina, Arnošt, Gluzman, Čech, D. Vitouch

Zajíček (Čermák) – Bártek, Šubrt, Kitzberger, Kroupa, Kadár, Háva, Miškovič – Kudrhalt, Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek

Junioři Vervy zavítali během třetího únorového pátku na led mladých Sparťanů, kteří momentálně nekompromisně okupují první příčku tabulky juniorské extraligy. Černožlutí borci na ně ze sedmého místa ztráceli rovných patnáct bodů.

A hosté začali aktivněji, již ve třetí minutě se po rychlém protiútoku prosadil Dan Bartoš. Litvínov se poté snažil o rychlé vstřelení druhé branky, poté se však chopila hlavní role domácí Sparta. Po dlouhém tlaku vyrovnal v 17. minutě Slavíček, před odchodem do šaten ještě zvýšil na 2:1 domácí Klimo.

Litvínov se po pauze více osmělil a začal domácí tlačit. Hosty navíc místy podržel i brankář Zajíček, který si ve druhé  třetině připsal několik pěkných zákroků. Zlepšená hra vedla ke srovnávacímu gólu z hokejky dalšího mladíka Kristiana Kudrhalta, který si tak připsal první gól v juniorské soutěži.

Třetí dějství bylo gólově nejlákavější. Litvínov do ní vstoupil velmi prudce a během patnácti sekund vstřelil díky Dufkovi a Kovačičovi dva slepené góly. Spartě se sice povedlo zásluhou Havlína snížit na 3:4 devět minut před koncem, dvougólové vedení však hostům vrátil svým druhým gólem Dufek. Ani čtyři minuty před koncem nicméně gólová přestřelka neskončila, Sparta opět zdramatizovala utkání díky gólu Prymuly, vteřinu před koncem však poslední hřebík do sparťanské rakve zatloukl Berka.

Bonusový bod za prodloužení vystřelil domácím Dani.

HC Sparta Praha

Tobiáš Slavíček

„Dnes jsme odehráli špatné utkání. Měli jsme po většinu zápasu tlak, ale neproměnili jsme spoustu šancí, které jsme si vypracovali. To se ukázalo jako klíčové, protože to, co si Litvínov vytvořil, to proměnil. Dva góly jsme si dali sami, jeden byl hodně šťastný. Jsme z toho určitě zklamaní. Na konci se kluci trochu vzchopili po těch třech gólech. Nicméně nic se neděje, jedna prohra, pořád jsme první v tabulce. Musíme hrát lépe než dnes, musíme proměňovat šance, kterých jsme dnes měli opravdu hodně, soupeř hodně vyhazoval kotouče, protože byl pořád pod tlakem.“