Zápasy 24.10.2013
Autor: Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Starší dorost: Stříbrný s Pospíšilem zařídili výhru Litvínova nad Chomutovem

Reportáž

Foto Ohlasy Reportáž
L i t v í n o v - V předehrávce 19. kola RAKO extraligy staršího dorostu hostil Litvínov na svém ledě Piráty Chomutov. Chemici i přes špatný vstup do utkání, kdy museli dvakrát dotahovat jednobrankové manko nakonec zvítězili. To především, díky dobré druhé třetině. V zápase byla opět hodně vidět první formace domácích, která se postarala o všechny čtyři branky.
19. kolo, 24.10.2013
ZS Ivana Hlinky
4:2
1:2, 1:0, 2:0

Litvínov

Spěšný – Šíp, Jonák, Vostárek, Brzek, Moravec, Najman, Březák – Kučera, Pospíšil, Stříbrný – Bárdoš, Sládek, Chmelař – Dunko, Jícha, Sklenička – Poljanský.

Chomutov

Lukeš – Kozák, Páleník, Hlaváček, Meliško, Hierman – Rohla, Rindoš, Toman – Macháček, Strunz, Wágner – Dufek, Polák, Macháček – Adámek, Kašpar.
Branky a nahrávky: 14. Jonák (Stříbrný, Pospíšil), 21. Pospíšil (Kučera), 52. Stříbrný (Sládek, Kučera), 60. Stříbrný (Pospíšil) – 13. Toman (Rohla), 17. Rohla (Hlaváček, Toman). Rozhodčí: Zubzanda - Schopf, Tichý. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 136. Střely na branku: 20:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2.

Ve čtvrteční předehrávce Litvínov hostil na svém ledě chomutovské Piráty. Do úvodní periody vstoupili domácí katastrofálně, hosté lépe bruslili, napadali a byl jich plný led. Litvínovští hráči nestíhali a vytvořili tak hodně chyb, které naštěstí soupeř nedokázal využít a to zejména díky brankaři Spěšnému.

Paradoxně v největší šanci se objevil Chmelař, ale ztroskotal na reprezentačním gólmanovi Lukešovi. Chomutov byl dále lepším týmem a v desáté minutě mohl otevřít stav utkání Toman, ale jeho úmysl skvěle přečetl Spěšný a střelu zlikvidoval.

Ve 13. minutě svou převahu už Piráti zužitkovali, když Josef Toman nadvakrát překonal jinak výborného litvínovského brankaře. O 50 vteřin později mohlo být s domácími ještě hůře, ale Strunzovu dorážku vykopl betonem na poslední chvíli Spěšný. Ve 14. minutě byl vyloučen chomutovský Macháček a Litvínov dokázal své početní převahy využít. Domácí sehráli přesilovou hru skvěle, do Pospíšilovi střílené přihrávky skvěle vložil hůl Michal Jonák a usměrnil puk za záda Lukeše.

Vyrovnaný stav netrval dlouho, domácí byli opět pasivní a necelé čtyři minuty před koncem první třetiny v signalizované výhodě opět vrátil vedení na stranu hostů Roman Rohla. Výborně se uvolnil před Spěšným a trefil se mezi jeho betony. V závěru měli hosté ještě velký tlak, ale domácí odolali a mohli být rádi, že po první třetině prohrávali jen o jedinou branku.

Do druhé třetiny vstoupili Chemici fantasticky, už po 39 vteřinách vyrovnal stav utkání Vlastimil Pospíšil. Litvínovský forvard si nabruslil před obránce a sám vstříc Lukešovi uspěl, když se po bekhendové kličce trefil pod víko chomutovské svatyně. Domácí byli ve druhé periodě jako vyměnění, už nezaostávali v pohybu a jejich hra se výrazně zpřesnila. Ve 29. minutě vypálil Pospíšil z pravého kruhu a za zády Lukeše se ozval dunivý zvuk tyče.

Přibližně v polovině utkání mohli Piráti snížit, ale Toman ani nadvakrát Spěšného nepřekonal a domácí brankař opět podržel své spoluhráče. Závěr prostředního dějství patřil litvínovským, nejdřív Stříbrný našel volného Dunka před prázdnou brankou, ale byl faulovaný a nezakončil přesně. V početní výhodě 24 vteřin před koncem druhé třetiny se do obrovské šance dostal Chmelař, ale ztroskotal na chomutovském Lukešovi.

První polovina třetí třetiny nebyla pro oko diváka příliš zajímavá, většina důležitých událostí se odehrála až ve druhé části tohoto dějství. V 52. minutě i přes střeleckou převahu hostů se prosadil domácí reprezentant Josef Stříbrný, který si položil brankaře a střelou po ledě do odkryté branky strhl vedení na svou stranu. V zápětí se opět ve velké šanci zjevil Stříbrný, ale tentokrát byla proti dalšímu gólu Lukešova lapačka.

O pár vteřin později mohl chomutovský Wágner vyrovnat stav utkání, ale jeho úmysl výborně přečetl Spěšný a bekhendovou střelu vyrazil mimo tři tyče své branky. Chomutov poté zkusil powerplay, ale bez úspěchu. Litvínov toho naopak dokázal využít a Josef Stříbrný si dojel svou vlastní sraženou střelu a uklidil ji do opuštěné klece Chomutova.

Ohlasy

Litvínov
Petr Nekvinda (HC Litvínov): Utkání se hodnotí samozřejmě lépe, když jsme získali tři body. Po první třetině tomu asi nikdo nevěřil, že by jsme mohli utkání vyhrát. Trošku jsme se dali dohromady v přestávce po první třetině. Namalovali jsme si jak budeme obsazovat hráče ve středním pásmu a vyplatilo se nám to. První lajna, když hraje s Pepíkem Stříbrným, tak je ještě silnější, než je normálně. Pepík Stříbrný, když nám jde vypomoci od juniorů, tak nám hodně pomůže. Všichni hráči makají dobře, poslední dobou se nám nevede v prvních třetinách, ale vždy jsme to nějak dokázali obrátit, což je dobře. Je vidět, že kluci umějí zabrat a góly dávat i za nepříznivého stavu. Chtěl bych za dnešní bojovný výkon pochválit celý tým a také zejména brankaře Spěšného, který opět podal skvělý výkon.
Chomutov
Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Z utkání sem hrubě nespokojený, hlavně z obrany. Někteří zkušený obránci, kteří by to tu měli táhnout dneska neodvedli to, co by měli. To stejné se týká některých útočníků, jako reprezentant Wágner by měl předvádět úplně jiné výkony, něž to co tu předvádí. Mluvili jsme s ním už několikrát, ale hraje si co chce. Prohráli jsme si to vlastními chybami, i když jsme přestříleli soupeře a byly po většinu zápasu aktivnější.

Fotogalerie

3.
7:0
(2:0, 1:0, 4:0)
5.
23.8.
úterý, 17:30
Statistiky
Brankáři
Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >