Zápas - mládež 07.03.2014
Autor: Gabriela Juříková, Martin Stříbrný

Starší dorost: Litvínovští v Porubě utrpěli debakl 0:7

Reportáž

Foto Reportáž
P o r u b a - Starší dorostenci se v 15. kole skupiny B utkali s domácí Porubou. Tento vyhrocený zápas vyzněl lépe pro domácí, kteří naše hráče dokázali porazit 7:0. Našim hráčům se v tomto utkání nepodařilo vstřelit ani jeden gól.
7.3.2014
ZS Poruba
7:0
2:0, 4:0, 1:0

Poruba

Sroka (Filip) – Boháč, Olšr, Štěpán, Šípek, Ščurek, Široký, Kovaljov, Halška – Kurnik, Gola, Gřeš – Csomor, Mládek, Bialoň – Csabala, Dohnal, Šustala.

Litvínov

Sklíba (Spěšný) – Najman, Jonák, Vostárek, Šíp, Sklenička, Moravec, Březák – Urbánek, Chmelař, Drašar, Jícha, Bárdoš, Havelka, Reichel.
Branky a nahrávky: 7. Gřeš (Csomor), 13. Kurnik (Gřeš, Gola), 32. Kurnik (Gřeš, Olšr), 33. Mládek (Csomor, Bialoň), 36. Štěpán (Gola, Kurnik), 39. Csomor (Gřeš, Gola), 43. Mládek (Gola). Rozhodčí: Jeřábek - Kopřiva, Šefčík. Vyloučení: 13:14. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 33:39. Průběh utkání: 7:0.

Začátek zápasu nenaznačoval žádnou senzaci. Litvínov se sice před Sroku dostával poskrovnu, ale vždy jej zahrnul sprškou střel. Domácí naopak hodně času trávili v útočné třetině, jenže Sklíbu ohrožovali střelecky pomálu. Prvním vyloučeným hráčem zápasu byl v sedmé minutě porubský Dominik Csabala. Že oslabil tým jej, však nemuselo mrzet, protože Csomor perfektní žabičkou vybídl k úniku Tomáše Gřeše. Už se zdálo, že gólman Sklíba má puk ve své moci, ale ten přepadl přes loket a beton za brankovou čáru – 1:0.

O pět minut později jeli Jícha s Havelkou na jednoho obránce, jenže Sroka roztáhl betony na strany a poskakující puk nakonec přikryl. V tomto utkání se potvrdilo pravidlo „nedáš, dostaneš“. Hra se rychle přemístila do litvínovského pásma a Poruba díky důrazu a využití překvapení vsítila druhou branku. Na konci celé akce byl sváteční střelec Antonín Kurnik. Před koncem třetiny měl blízko ke vstřelení kontaktního gólu Jan Chmelař, ale nestihl zpracovat přihrávku Bárdoše. Do kabin odcházela spokojenější Poruba.

RT TORAX hrál začátek druhé třetiny přesilovku pěti proti třem, a když první vyloučený Drašar skočil na led, zapojil se do hry a jeho samostatný únik Sroka zlikvidoval. Další hrozba pro domácí byla z hole Filipa Moravce. Domácí brankář stačil vystrčit beton. V polovině utkání šla Poruba do tříbrankového vedení. Litvínov se nestačil včas vracet a Antonín Kurnik se bekhendem trefil pod horní tyč. Vyhrané středové buly, rychlý přesun před Sklíbu a střela Jonáše Mládkadokonala litvínovský zmar. Hosté se snažili, vypracovali si šance, ale po půli utkání prohrávali 4:0.

Když Najman vystřelil od modré a minul bránu o pár centimetrů, přesunula se hra na opačnou stranu. Na konci nahrávacího koncertu byl v šestatřicáté minutě obránce Matěj Štěpán – 5:0. Hosté ubránili oslabení, ale jen co skočil vyloučený Šíp na led, dokončil přesilovkovou akci Martin Csomor a poslal Porubu do vedení 6:0. Samostatná akce v závěru třetiny v podání Olivera Najmana nepřinesla žádný gólový efekt pro hosty.

RT TORAX využil dvacet vteřin před vypršením Havelkova trestu přesilovku. Jonáš Mládek stál u levé tyče a pohodlně postrčil kotouč po nahrávce Goly do odkryté brány. Po pravém křídle se protáhl Jícha a puk poslal vysoko nad bránu. Litvínov se pokoušel celou třetí třetinu odčarovat Srokovu neprůstřelnost a snažila se osobními souboji vyprovokovat porubské hráče k různým šarvátkám. Což se hostům dařilo a trestné lavice byly neustále obsazené. Diváci do poslední minuty žádnou další branku neviděli a po vyhroceném konci utkání vyhrála Poruba překvapivě nad Litvínovem 7:0.

3.
7:0
(2:0, 1:0, 4:0)
5.
23.8.
úterý, 17:30
Statistiky
Brankáři
Související články
Zápas - mládež 07.03.2014

Starší dorost: Litvínovští v Porubě utrpěli debakl 0:7

Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >