Zápas - mládež 21.02.2014
Autor: Ondřej Vlk

Starší dorost: Litvínov bojoval, ale nakonec v Pardubicích padl v prodloužení

Reportáž

Foto Reportáž
P a r d u b i c e - Litvínov v 11. kole nadstavbové části RAKO extraligy staršího dorostu zavítal na led Pardubic. Chemikům se vůbec nepovedl vstup do utkání a už ve druhé minutě prohrávali. Litvínovští museli po většinu utkání dotahovat, prohrávali už o dvě branky, ale nakonec se Litvínov podařilo vyrovnat. Zápas i přes řadu šancí na obou stranách dospěl až do prodloužení, kde byli šťastnější domácí. Pardubice rozhodli o své výhře 38 vteřin před koncem prodloužení.
21.2.2014
ZS Pardubice
4:3pr.
2:1, 1:2, 0:0 - 1:0

Pardubice

Husár – Faltys, Rudy, Horyna, Kučera, Franc, Petric O., Budík, Krejčík, Panna, Zadina, Hlaváček, Rohlík, Velinský, Kusý, Musil, Havrda, Voženílek, Jajcay, Barkóci, Martinec.

Litvínov

Spěšný – Najman, Jonák, Šíp, Sklenička, Moravec, Březák, Chmelař, Drašar, Jícha, Bárdoš, Brzek, Reichel, Dunko, Helt.
Branky a nahrávky: 2. Hlaváček (Horyna), 10. Franc (Rohlík, Panna), 25. Kusý (Kučera, Zadina), 65. Hlaváček – 12. Bárdoš (Dunko), 24. Chmelař (Jícha), 39. Helt (Dunko). Rozhodčí: Úlehla, Kareš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:3, navíc Jícha (LIT) 10 min. NESP. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 45:26. Průběh utkání: .

Oba týmy vlétly do utkání s dravostí a bruslením. Kdo se ale první radoval, byly Pardubice, které velmi rychle zatáhly za ten delší konec provazu. Už ve 2. minutě utkání vstřelil první gól Martin Hlaváček, když se prosadil střelou z mezikruží, která projela mezi nohama hostujícího brankáře – 1:0.

O sedm minut později zvyšoval vedení Pardubic Martin Franc, když krásně trefil roh Spěšného branky – 2:0.

Litvínovská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Jan Bárdoš střelou z okraje kruhů zajistil hostům snížení na rozdíl jediného gólu – 2:1.

Pardubice v první třetině využily dvě ze tří přesilových her, které měly možnost hrát Domácí první třetinu byli výrazně lepším týmem, i když ke konci se Litvínov začal vyrovnávat rychlosti Východočechů.

Druhá třetina začala v tempu jako ta první. Pardubice navázaly na rychlost a bruslení z prvního dějství, ale byl to Litvínov, kdo udeřil jako první. O vyrovnávací gól se postaral v 24. minutě Jan Chmelař. Ten se po buly rychle zorientoval a ranou nad rameno vyrovnal stav utkání – 2:2.

Pardubice si rychle vzaly vedení nazpět. Denis Kusý se prosadil střelou po krásné přihrávce Lukáše Kučery – 3:2.

Litvínov se opět vrátil do zápasu a na konci druhé třetiny znovu vyrovnal stav utkání. V čase 38:08 vyrovnával stav Filip Helt, který dostal geniální přihrávku od Davida Dunka – 3:3.

Zpočátku třetí třetiny mohl vedení Pardubic zajistit Filip Zadina, ten ale na Spěšného nevyzrál. Domácím se nedařil vstřelit gól, i když jsme viděli pár vyložených pokusů. Miroslav Rohlík spálil tutovou šanci, když se rychle zorientoval po přihrávce, ale nestačil zasunout puk do volné branky dostatečně rychle.

Hostující celek zahrozil, když se dvakrát dostal do situace dva na jednoho, ani jednou z toho hráči Litvínova nevyšli dobře.

Posledních deset minut utkání proběhlo ve vysokém tempu. Oba týmy chtěly zvrátit stav na svoji stranu. Výraznou gólovou šanci měl ještě Zadina, který zkoušel střelu bekhendem, ovšem neúspěšně. Pardubice nevyužily svou převahu na konci třetí třetiny a tak utkání následovalo do prodloužení.

V prodloužení jsme viděli šance na obou stranách. Za Pardubice nebezpečně střílel Martin Hlaváček, autor první trefy. Za Litvínov zase David Dunko, který zkoušel překvapit Husára zpoza branky. Po vybojovaném puku u mantinelu si nabruslil zprava Martin Franc a se štěstím překonal Spěšného, který si po puku sáhl a zpomalil ho lapačkou – 4:3.

2.
5:2
(2:0, 2:2, 1:0)
3.
16.8.
úterý, 17:30
Statistiky
Brankáři
Konto našeho srdce před 3 dny

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >