Zápas - mládež 15.02.2014
Autor: Martin Stříbrný

Starší dorost: Litvínov proti Olomouci formu nepotvrdil

Reportáž

Foto Ohlasy Reportáž
L i t v í n o v - V 10. kole se starší dorostenci utkali s favorizovanou Olomoucí. Domácí hráči chtěli potvrdit formu, což se jim nakonec nepovedlo a prohráli 2:4. Rozhodující gól Mory vstřelil Kuba.
15.2.2014
ZS Ivana Hlinky
2:4
1:1, 0:2, 1:1

Litvínov

Spěšný – Šíp, Najman, Jonák, Vostárek, Skelnička, Moravec, Březák – Bočkaj, Chmelař, Reichel, Kučera, Bárdoš, Brzek, Dunko.

Olomouc

Pospíšil – Spurný, Hes, Kolovratník, Marek, Tomek, Klvaňa, Horák, Škoda – Kropáč, Melichárek, Štefka, Heža, Pavlovský, Janáš, Dittrich, Horák, Šoustal, Malý, Ministr, Kuba.
Branky a nahrávky: 3. Bárdoš (Kučera), 44. Jonák (Šíp) – 11. Ministr (Pavlovský, Horák), 25. Šoustal, 37. Kuba (Kropáč), 51. Šoustal (Štefka). Rozhodčí: Knapík - Místecký, Střelka. Vyloučení: 6:11. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 145. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

V první třetině se hrál vyrovnaný hokej. Hned z první velké šance domácích se po kombinaci s Kučerou prosadil Jan Bárdoš. Po přesilovce domácích se prosadil hostující Tomáš Ministr. Litvínov si pak zahrál dvě přesilovky 5 na 3, ale ani jednu z nich nedokázal využít a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Kučera měl zpočátku druhé třetiny šanci, ale střelou po ledě trefil pouze Pospíšilovu bránu. Ovšem hosté dali domácím lekci z produktivity. První vážnější šanci Mory ve druhé třetině dokázal využít Tomáš Šoustal. Tento hráč měl ještě dvě velké šance, ale Spěšný ho dvakrát vychytal. Chmelař měl šanci srovnat v půlce zápasu z trestného střílení, ale Pospíšil ho vychytal. Další gól hostů přidal ve 37. minutě Miroslav Kuba. Litvínov se ještě v závěru třetiny snažil korigovat, ale Pospíšila nepřekonal.

Na začátku třetí periody měli domácí obrovskou šanci v podání dvouminutové přesilovky 5 na 3. Ani toto ale domácí nedokázali využít. Naději dal domácím ve 44. minutě dal obránce Michal Jonák, který z vrcholku kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí naděje ale rychle utnul v 51. minutě Tomáš Šoustal, který vrátil Moře opět dvougólové vedení. Litvínov, i když se sympaticky snažil o srovnání, neměl už dost sil a Mora si v klidu pohlídala vedení.

Olomouc si tak z Litvínova odváží 3 veledůležité body a odskakuje našim hráčům na 6 bodů.

Ohlasy

Litvínov
Josef Beránek (HC Litvínov): Zaostali jsme proti soupeři v bojovnosti a v nasazení, v tom se rozhodlo o výsledku. Těžko se to dá posuzovat, ale ta naše kvalita v zakončování a vůbec v těch přesilovkách snaha prosadit se před soupeřovou brankou. Je těžký, když vaši hráči hrají spíš v koutech, kde to nebolí a takhle nemůžeme vyhrávat nikdy. Je tedy zapotřebí na tomhle zapracovat.
Olomouc
Jan Tomajko (HC Olomouc): My jsme včera prohráli s Ústím nad Labem, tam jsme vůbec nebojovali. Dneska jsme to ubojovali, takže jsme si zasloužili vyhrát. Měli jsme sice dost vyloučených, ale to oslabení jsme hráli výborně a to asi dnes rozhodlo.
3.
7:0
(2:0, 1:0, 4:0)
5.
23.8.
úterý, 17:30
Statistiky
Brankáři
Související články
Zápas - mládež 15.02.2014

Starší dorost: Litvínov proti Olomouci formu nepotvrdil

Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >