Zápas - mládež 18.01.2014
Autor: Ondřej Vlk

Starší dorost: Litvínov vydřel v Boleslavi alespoň bod, nakonec padl v nájezdech

Reportáž

Foto Ohlasy Reportáž
B o l e s l a v - V 6. kolem B skupiny nadstavbové části RAKO extraligy se litvínovští dorostenci vydali na led Mladé Boleslavi. Litvínovu se v nadstavbě vůbec nedaří ze šesti zápasů dokázali starší dorostenci vytěžit pouhé dva body a ten druhý získali až v dnešním utkání. Dlouho vyrovnaný zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí hráči
18.1.2014
ZS Mladá Boleslav
2:1sn
0:0, 0:1, 1:0 - 0:0

Ml.Boleslav

Růžička – Řečinský, Makovička, Mattis, Marček, Mašek, Adamík, Tůma, – Veselý, Sedmík, Němec, Musliu, Planý, Durdil, Prokop, Outrata, Švejda, Vajsejtl, Uřidil.

Litvínov

Spěšný – Jonák, Vostárek, Březák, Najman, Šíp, Sklenička – Havelka, Bečvář, Kučera, Dunko, Navarra, Bárdoš, Drašar, Brzek, Helt.
Branky a nahrávky: 44. Sedmík (Tůma, Němec), rozh. náj. Planý – 24. Havelka (Bečvář). Rozhodčí: Vokřál – Beránek, Mertl. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 35:34.

První třetina začala podle očekávání – oba týmy do utkání vstoupily s cílem přerušit herně i bodově slabé období. O něco lépe ho ale začali domácí hráči, už po 47 sekundách prověřil Spěšného betony Kroni Musliu. Hosté na tento pokus odpověděli až ve čtvrté minutě, podobně jako Musliu ale nebyl úspěšný ani litvínovský Sklenička. Oba celky se od začátku snažily o tvrdou a důraznou hru – v první třetině byly rozdány hned čtyři tresty za hrubost, po dvou na každé straně. Ve 12. minutě vstřelila Verva díky důrazu v předbrankovém prostoru první gól, ale ten nebyl uznán, protože Růžičkova klec byla vychýlena ze své pozice dříve, než puk překročil brankovou čáru. V závěru periody měli Boleslavští hokejisté možnost ke vstřelení branky v přesilové hře, zůstalo ale jen u několika neškodných střelách od modré čáry, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupila sice lépe Boleslav, ale potvrdilo se pravidlo nedáš – dostaneš a do vedení se dostali hosté z Litvínova. V čase 23:46 měli Severočeši k dispozici přesilovku, z kruhu vystřelil Martin Havelka a jeho rána se zastavila až v síti – 0:1. Po úvodním gólu nabrala hra opět scénář z úvodní třetiny, oba celky hrály tvrdě a nedopouštěli se žádných chyb v obraně. O něco lepší byl ale v závěru druhé periody Litvínov, o čemž svědčí i jedna nastřelená tyčka.

Ve třetí periodě se hned zkraje podařilo Boleslavi vyrovnat, branka opět padla v přesilovce - Vojtěch Sedmík tečoval dělovku Tůmy a zařídil domácím vyrovnání na 1:1. Tento stav oběma mužstvům vyhovoval, a proto se týmy do konce třetiny snažily hrát disciplinovaně a ze zajištěné obrany. Ze zajetých kolejí vybočil v 54. minutě Švejda, jenž ale z bezprostřední blízkosti těsně minul Spěšného branku, a tak 60 minut hry rozhodnutí nepřineslo.

Na řadu přišlo prodloužení, ve kterém měl největší šanci domácí Prokop, litvínovský strážce svatyně ale jeho sólo bravurně zlikvidoval. Domácí byli v prodloužení nadále o něco aktivnější, šance si ale vypracovat nedokázali, a tak na řadu přišly nájezdy. Penaltovou loterii rozhodla jediná trefa – v první sérii ji obstaral mazácky provedeným forhendovým blafákem Jakub Planý, Růžička zůstal v nájezdech nepřekonán, a tak se z důležitého bodu navíc mohla radovat Mladá Boleslav.

Autor reportáže:Vojtěch Balon

Ohlasy

Ml.Boleslav
Tomáš Potěšil (trenér BK Mladá Boleslav): Myslím si, že utkání bylo slušné z obou stran, během zápasu jsme měli tři samostatné nájezdy a je škoda, že jsme neproměnili ani jeden. Celé utkání bylo vyrovnané a bojovné, hráči hráli s vysokým nasazením a s jejich výkonem jsem po včerejším fiasku v Ústí spokojen.
Litvínov
Josef Beránek (asistent trenéra HC Litvínov): Oproti minulým utkáním se náš výkon zlepšil, dopustili jsme se menšího počtu chyb než minule v Písku, hráči bojovali a ten bod si zasloužili. Nájezdy už jsou sázka do loterie, kde záleží na šikovnosti brankářů a útočníků. Po naší chybě jsme se před vyrovnávacím gólem zbytečně dostali do oslabení, ale bod bereme a budeme se snažit z něj v dalších utkáních vycházet. Doufáme, že se nám vyprázdní marodka a v dalších zápasech se sejdeme v plné sestavě, bez nutnosti doplnit tým kluky z mladšího dorostu.

3.
7:0
(2:0, 1:0, 4:0)
5.
23.8.
úterý, 17:30
Statistiky
Brankáři
Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >