Zápasy - Junioři 28.02.2019

Junioři deklasovali Motor, Myšák se blýskl hattrickem!

Foto Reportáž
L i t v í n o v - První zápas skupiny o play off dnes vyšel mladým chemikům naprosto podle představ. Do klání s Budějovicemi vstoupili ve velkém stylu a po první třetině vedli 3:0. Motor sice zabral a dokázal ve druhém dějství korigovat skóre, v poslední častí hry ale dali litvínovští stejný počet branek jako v té první a bez problému zvítězili. Po takřka dvouměsíční absenci se na led vrátil Jan Myšák a při svém návratu zaznamenal hattrick.
28.2.2019
ZS Ivana Hlinky
6:1
3:0, 0:1, 3:0

Zajíček (Pejsar) – Bártek, Šubrt, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Háva – Kudrhalt, Jindra, Kysela, Berka, Stehlík, Limanovský, Bartoš, Jouza, Myšák, Fišer, Kovačič, Dufek

Č. Budějovice

Svoboda (Dvořák) – Škola, Hubata, Remta, Dudáček, Pavlát, J. Novák, Prospal – Tlačil, Vaculík, Řezáč, Š. Masopust, M. Masopust, Pouzar, Janoch, P. Novák, Silný, Krcho

Branky a nahrávky

5. Myšák (Berka), 17. Kysela (Háva), 19. Myšák (Berka), 42. Dufek (Stehlík), 47. Myšák (Baláž), 52. Stehlík (Bártek, Kroupa)

3:0, 3:1, 6:1

Do prvního utkání skupiny o play off vstoupil lépe domácí Litvínov a už ve čtvrté minutě černožlutá střídačka explodovala radostí. Berka nahrál mezi kruhy Janu Myšákovi, jenž střelou pod vyrážečku překonal Svobodu. Prvním vyloučeným se v deváté minutě stal domácí Kroupa. Hosté přesilovou hru nedokázali využít a na začátku sedmnácté minuty na to doplatili. Háva z obranného pásma přihrál do přečíslení Vojtěchu Kyselovi, a ten rychlý útok chemiků zakončil střelou na vzdálenější tyč. Domácí neměli dost a necelé dvě minuty před první sirénou udeřili potřetí. Berka přesným pasem vyslal dopředu znovu Jana Myšáka, který překonal Svobodu rychlou střelou mezi betony.

Třetí branka v hostující síti vyhnala z branky Daniela Svobodu, nahradil jej Marek Dvořák. Budějovice se dostaly do zápasu a sedm minut po startu druhé periody se jim podařilo snížit. Zpoza branky vybídl Pavla Nováka ke skórování Tlačil a střelec Motoru už se z dobré pozice nemýlil. Hosté se ve druhém dějství museli i bránit, dvě minuty za podrážení si vysloužil Pavlát. Přesilová hra domácích ale podobně jako ta budějovická v branku nevyústila.

Poslední část hry se už zase odehrávala plně pod taktovkou černožlutých. Ve druhé minutě třetí třetiny vypálil z úhlu Stehlík a jeho pokus do sítě zkušeně dorazil Ondřej Dufek. Domácí poté dostali k dispozici dvě přesilové hry a v té druhé mohli slavit pátý gól v síti hostí. Baláž rozjel akci ve středním pásmu, přihrál Janu Myšákovi, který si pohrál s obranou Motoru a famózní sólo zakončil ranou pod lapačku. Poslední hřebíček do budějovické rakve přidal devět minut před koncem Lukáš Stehlík, když se prosadil bekhendovou střelou mezi betony. V závěru si ještě hosté zahráli dvě přesilové hry, leč bezúspěšně. Litvínov tak dnes na svém ledě zvítězil pohodlně 6:1.

Juniory čeká derby! Ve středu doma přivítají Karlovy Vary

DHL Superpohár se pomalu chýlí ke konci, litvínovskou juniorku čeká další zápas ve středu. Podruhé v rámci skupiny A změří síly s karlovarskou Energií, které se bude snažit oplatit venkovní porážku. Zabojují junioři ještě o play off?
Žáci včera

SEDMIČKA: Souboje s kladenskými celky přinesly výhru s prohrou

Litvínovská sedmá třída čelila na začátku února Pracovním zálohám Kladno. Poslední tým tabulky porazili Severočeši jednoznačně. Po zhruba čtrnáctidenní pauze narazili černožlutí na další středočeský tým, tentokrát na kladenské Rytíře. V předehrávce litvínovští zaznamenali prohru.
Rozhovory - Dorost před 2 dny

Dorost se dál trápí. Jako bychom zapomněli hrát hokej, mrzí Čermáka

Dorostenci zažívají nepříjemné období, v posledních pěti zápasech získali pouze jednu výhru. V posledních dvou utkáních rozhodla jediná branka, což mrzí hráče, který góly spíše dostává. Brankář David Čermák je důležitou postavou mladých chemiků. Jak vidí své postavení v týmu?