Rozhovory 08.05.2017
Autor: Vojtěch Drbohlav, foto: P. Mazáč

Zvolil jsem klasiku, jsem rád, že to vyšlo, směje se R. Hanzl

P a ř í ž – Na začátku utkání to s českým národním týmem nevypadalo vůbec dobře. Finové totiž do zápasu vstoupili výborně a poměrně brzy vedli již 3:0. Postupem času, zejména ke konci utkání, se však Česká republika vzchopila a Finům jako by došla síla. Češi naopak zachovali chladné hlavy a třemi brankami vyrovnali. V samostatných nájezdech pak navíc senzačně rozhodl o výhře České republiky litvínovský útočník Robin Hanzl (na snímku).

Robine, Finové prohráli v neděli s Francií dokonce 1:5. O to měli nejspíš větší motivaci na vás tak vlétnout, že?

Oni k tomu zápasu museli přistoupit úplně jinak. Dostat 1:5 od Francouzů, to pro ně rozhodně nemohlo být nic příjemného. Byl na ně určitě vyvíjený velký tlak. Bohužel pro nás vstoupili do utkání tak, jak si oni představovali. To pro nás byla ledová sprcha.

Byla po první třetině v kabině nějaká bouřka?

Myslím si, že bouřka nemá význam a ani žádná nebyla. Spíš jsme přemýšleli nad tím, co bychom měli změnit. Trenér trochu zamíchal sestavu. Chtěl nám dát impuls k tomu, abychom se zvedli. Řekl bych, že to se podařilo.

Opět jste měli velice početnou diváckou kulisu a když jste vyrovnali, hnal vás takřka celý stadion. Při takové atmosféře se hraje příjemně, že?

Kulisa je neskutečná. Vypadá to jako bychom hráli doma. Za to našim fanouškům patří obrovský dík. Zejména za to, jak nás neustále tlačili k tomu, abychom dali gól. I díky nim jsme to dokázali otočit.

Připsal jste si vítězný nájezd, díky němu získala Česká republika dva body. Věděl jste předem, jak jej provedete?

Věděl jsem už dopředu, že udělám takovou bekhendovou kličku. Naštěstí to vyšlo.

Rozhovory - Junioři 11.07.2019

Kapitán juniorky Bartoš: Na loňskou sezonu chceme navázat. Změnu pravidel vítá

Do startu DHL Juniorské ligy akademií zbývají ještě téměř dva měsíce, týmy už však za sebou mají velkou část letní přípravy. V krátkém rozhovoru se o změnách pravidel, cílech do dalšího ročníku a letní přestávce rozpovídal kapitán Dan Bartoš.
Více >
Mládež 05.07.2019

Útočník Jindra je juniorským mistrem světa v inline hokeji

Čeští junioři na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně dosáhli skvělého úspěchu. Ve čtvrtek ve finále turnaje porazili USA 5:2 a vybojovali nejcennější kov. Jedním z hráčů byl i útočník litvínovské juniorky David Jindra.
Více >
Mládež 04.07.2019

Svoboda byl nominován na kemp U20 ve Finsku

Další pozvánku na kemp reprezentace do dvaceti let obdrželo jedno z příjemných překvapení loňské sezony - Přemysl Svoboda. Mladý útočník se v červenci zúčastní přípravného kempu a čtyř zápasů ve finském Vierumäki.
Více >