Rozhovory 08.05.2017
Autor: Vojtěch Drbohlav, foto: P. Mazáč

Zvolil jsem klasiku, jsem rád, že to vyšlo, směje se R. Hanzl

P a ř í ž – Na začátku utkání to s českým národním týmem nevypadalo vůbec dobře. Finové totiž do zápasu vstoupili výborně a poměrně brzy vedli již 3:0. Postupem času, zejména ke konci utkání, se však Česká republika vzchopila a Finům jako by došla síla. Češi naopak zachovali chladné hlavy a třemi brankami vyrovnali. V samostatných nájezdech pak navíc senzačně rozhodl o výhře České republiky litvínovský útočník Robin Hanzl (na snímku).

Robine, Finové prohráli v neděli s Francií dokonce 1:5. O to měli nejspíš větší motivaci na vás tak vlétnout, že?

Oni k tomu zápasu museli přistoupit úplně jinak. Dostat 1:5 od Francouzů, to pro ně rozhodně nemohlo být nic příjemného. Byl na ně určitě vyvíjený velký tlak. Bohužel pro nás vstoupili do utkání tak, jak si oni představovali. To pro nás byla ledová sprcha.

Byla po první třetině v kabině nějaká bouřka?

Myslím si, že bouřka nemá význam a ani žádná nebyla. Spíš jsme přemýšleli nad tím, co bychom měli změnit. Trenér trochu zamíchal sestavu. Chtěl nám dát impuls k tomu, abychom se zvedli. Řekl bych, že to se podařilo.

Opět jste měli velice početnou diváckou kulisu a když jste vyrovnali, hnal vás takřka celý stadion. Při takové atmosféře se hraje příjemně, že?

Kulisa je neskutečná. Vypadá to jako bychom hráli doma. Za to našim fanouškům patří obrovský dík. Zejména za to, jak nás neustále tlačili k tomu, abychom dali gól. I díky nim jsme to dokázali otočit.

Připsal jste si vítězný nájezd, díky němu získala Česká republika dva body. Věděl jste předem, jak jej provedete?

Věděl jsem už dopředu, že udělám takovou bekhendovou kličku. Naštěstí to vyšlo.

Žáci dnes

SEDMIČKA: Litvínov nadělovala Kladnu, zároveň schytal debakl od Mostu

Do dalších bojů se vrhli severočeští sedmáci, kteří chtěli dát vale předešlým prohrám. Třízápasovou mizérii přerušili rozhodným vítězstvím nad Kladnem. Další oslavy se však nekonaly, jelikož v 8. kole padli Severočeši s nedalekým Mostem.
Více >
Mládež před 2 dny

Martin Ručinský zahájil nový hokejový turnaj pro mládež 
Sev.en Hockey Cup

Litvínov, 20. října 2019 – Když zjistíš, že v tom máš hokej, uspořádej turnaj! Takové heslo stálo u zrození Sev.en Hockey Cupu, nové soutěže pro mládežnické oddíly hokejových klubů z regionů, kde působí energetická společnost Sev.en Energy: HC Litvínov, HC Dynamo Pardubice, PSG Berani Zlín a HC Rytíři Kladno.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Doma znovu vítězně, junioři přetlačili Motor 2:1 po prodloužení

L i t v í n o v - Černožlutá juniorka si dnes na domácím ledě připsala další dva body za výhru proti českobudějovickému Motoru. Jako první sice šli do vedení hosté, chemici však ještě během první třetiny srovnali díky Adamu Šubrtovi. Rozhodující branku pak až v nastaveném čase vsítil David Jindra.
Více >