Litvínov doufal ve výhru, vykročil za ní úspěšné, když po pár minutách slavil Sukeľ. Na trefu spoluhráče navázal mladík Svoboda. Motor ještě v úvodním dějství slavil, ale to bylo ze strany hostů vše. V dalších minutách už pálili jen chemici. V prostřední dvacetiminutovce zvedal ruce nad hlavu Kudrna se Strakou. Závěrečná třetina pro změnu přinesla kontroverzní zásah Zdráhala. Následovala využitá přesilovka, gólem se blýskl Stříteský.

Jak hodnotíš utkání?

Bylo velice důležité, že jsem ubránili oslabení. Dokázali jsme využít přesilové hry. Speciální formace, které chodí na početní výhody, dnes zabraly. To bylo také klíčem k výhře.

Litvínov navázal na výkon s Brnem, posílilo to sebevědomí v týmu?

Snažím se jít od zápasu k zápasu a víme, že tabulka je nesmírně vyrovnaná. My jsme za takové vítězství rádi a budeme se snažit pokračovat, co nejvíce to půjde.

Vstřelil si důležitý gól na 3:1…

Patrik Zdráhal mi posunul kotouč ze strany a já jsem šel sám na bránu. Jsem hrozně rád, že mi to tam padlo.

Ve třetím dějství to na ledě jiskřilo, mělo to ohlas v týmu?

Zkoušeli všechny možné způsoby, protože prohrávali 1:5. Myslím si, že jsme se s tím vypořádali dobře a nakonec přidali gól v přesilové hře.