Zajímavý víkendový dvojboj čeká hokejový Litvínov v nejbližších dnech: v pátek doma Oceláři, v neděli venku Rytíři!

Oceláři z Třince  nasbírali zatím o dva body víc a v tabulce jim patří třetí příčka. Litvínov je na šestém místě.
Naposledy po hektickém závěru podlehl Třinec Zlínu doma 2:3, když jeho vyhlášený kanonýr Růžička vyšel poprvé naprázdno. Třetí gól Zlína (vítězná branka zápasu) vzbudil ale hodně emocí, podle všeho mu předcházel nedovolený zákrok na třineckého hráče.

Kdo chce vyhrát, měl by Růžičku uhlídat. České Budějovice skolil prakticky sám, třemi góly a dvěma asistencemi (5:0).
Jeho střeleckou i přesilovkovou parketou je levý kruh, pálí odtud z voleje, tvrdě a nemilosrdně. Gólman se obvykle přesunuje a v početní nevýhodě k hráči těžko dát obránce trvale.

Verva v minulém ročníku Tipsport extraligy Třinci třikrát podlehla, z toho dvakrát o čtyři branky. Zvítězila jen jednou, má tedy soupeři co oplácet.
Zdá se, že tréninkové manko po zranění dohnal obránce Jiří Zeman a bude tak moci nastoupit k extraligové premiéře v litvínovském dresu.
Mezi náhradníky dnes trénovali Kubinčák a také Brejčák. Poprvé doma se představí z Liberce zapůjčený urostlý zadák Jan Holub.

Fanoušci mají ještě v paměti čtvrtfinálové bitvy obou celků v play off 2011. Hymna Ocelářů "Ó du a lajne" zněla nakonec vítězně nejen ve čtvrtfinále (4:2 na zápasy), ale nad celým českým hokejem, Třinec slavil historický první titul.
V jakémsi předzápase, který obstarali ve čtvrtek junioři, byli úspěšnější Oceláři, zvítězili v Litvínově 4:1.

Před pátečním utkáním si můžete zakoupit ve zvýhodněném balíčku i vstupenky na derby s Chomutovem 19. října (viz předchozí článek).
Samostatné lístky na Chomutov budou v prodeji den před utkáním jako vždy.
V duelu s Piráty Litvínov uzavře své účinkování v první čtvrtině základní části.
Kolik bodů přidá k dosavadním osmnácti?

Ale předtím, v neděli, míří žlutočerní na led  kladenských Rytířů.
Na duel s Jágrovým týmem odjedou plné dva autobusy Fanclubu, plus řada fanoušků po vlastní ose. Jejich počet může vyšplhat až ke dvěma stovkám.

Litvínov dělí před víkendem od modrobílých jediný bod. Naposledy podlehli ve čtvrteční předehrávce před vyprodaným plzeňským stadiónem Strakovu týmu 1:2 po nájezdech.

Odveta pod Krušnými horami je na programu až v závěru listopadu, takže v neděli je to možná poslední extraligový střet Vervy s kladenskou hokejovou ikonou v extralize v historii.