Ztráta s Dynamem a dva body z hlavního města

Litvínovští hokejisté pokračují ve střídavých výkonech, z posledních pěti střetnutí mají na kontě tři vítězství a dvě porážky. Zatímco v pátek na ledě Pardubic chemici prohráli 1:2, v neděli získali velmi cenné dva body v pražské O2 areně.

Zápas mezi Spartou a černožlutými měl rychlý úvod, už ve druhé minutě otevřel skóre Jan Buchtele. Odpověď Vervy na sebe nenechala dlouho čekat, po 24 vteřinách srovnal krok Aaron Irving. Ještě před první sirénou vrátil domácím vedení Michal Řepík.

Hosté se znovu dotáhli v prostředním dějství, kdy se prosadil nejlepší litvínovský střelec Richard Jarůšek. Základní hrací doba ani prodloužení vítěze neurčily, samostatné nájezdy pak ovládli Severočeši.

„Zápas se mi hodnotí dobře. Kluci předvedli výborný výkon, makali celých šedesát minut. Sparta byla v první třetině lepší a dostala se do vedení. Jsem rád, že jsme postupem času vyrovnali a vrátili se zpět do hry,“ pravil na pozápasové tiskové konferenci trenér Vladimír Országh.

V samostatných nájezdech dvakrát uspěl Lukáš Válek. „Nájezdy mě baví, často je na tréninku zkouším. Dávám z nich často góly. Docela se mi v nich daří, nechci nic zakřiknout. Ale je třeba říct, že nájezdoví experti jsou jiní hráči,“ usmíval se po zápase.

Nejproduktivnějším hráčem černožlutých je Richard Jarůšek (5+1), stejný počet kanadských bodů nasbíral Patrik Zdráhal (2+4). V minulých kolech střežil brankoviště Denis Godla.

Bruslaři stáhli náskok na první šestku

Litvínov v úterý nečeká nic lehkého, Mladá Boleslav přijede do města proslaveného zpracováváním ropy se třemi výhrami v zádech. Středočeši úspěšný minulý týden odstartovali proti Karlovým Varům, pokračovali v Olomouci a v neděli skončili doma s Pardubicemi.

Bruslaři těžili z povedené první třetiny, kdy si vytvořili komfortní tříbrankový náskok. Důležitou roli sehrály přesilové hry, v nich se trefili Adam Zbořil a Radim Zohorna. Dynamo se do zápasu postupně vrátilo, v poslední části hry už ale vyrovnat nedokázalo.

Boleslavští přesto nebyli zcela spokojeni. „Do zápasu jsme nevstoupili dobře. První střelu na bránu jsme měli až kolem desáté minuty, Pardubice byly lepší, ale pak druhá desetiminutovka byla výborná. Dali jsme v ní tři góly, výborně jsme sehráli přesilovky. Od druhé třetiny byly Pardubice lepší a nám moc nešly nohy,“ zmínil trenér Pavel Patera.

Stejný názor sdílel střelec první branky Jakub Strnad. „První třetina nám vyšla parádně, dali jsme tři rychlé góly. Zbytek zápasu jsme trošku polevili. Můžeme děkovat gólmanovi, že jsme to takhle uhráli. Podle mě byla rozhodující první třetina, zbytek byl nic moc,“ pokyvoval boleslavský útočník.

Z kádru Středočechů má parádní formu David Šťastný, který ke dvanácti brankám přidal šest asistencí. Daří se i Radimu Zohornovi (8+7) nebo Martinu Ševcovi (2+8).

Sestavy z posledního utkání

HC VERVA Litvínov: Godla – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Demel, Kudla, Doudera – Jarůšek, Hanzl (A), Zdráhal – Lukeš, Hübl (C), Válek – Myšák, Gerhát, Látal – Havelka, Helt, Zygmunt

BK Mladá Boleslav: Růžička – Šidlík, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, Zbořil (A), Stránský – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Cienciala, Bičevskis