Juniorský hokej je zpátky. Nejstarší mládežnická kategorie se minulý týden vrátila do akce, po celé republice se rozběhla Juniorská liga akademií. Černožlutí soutěž začínali před vlastními diváky – v pátek se střetli s Vítkovicemi a v sobotu s Olomoucí.

Chemici do pátečního klání vstoupili dobře a na počátku druhé třetiny vedli díky brankám Prokopa Limanovského, Davida Skuhrovce a Dana Bartoše 3:1. Slezanům se nicméně ještě v průběhu druhé třetiny podařilo snížit a obrat dokonali v posledních pěti minutách zápasu.

Trenér Tvrzník viděl jako hlavní důvod porážky neproměňování šancí. „Soupeř šel do vedení a my hráli vabank. Musíme se zlepšit, být ve všem lepší, mít lepší přístup. Je to škoda, ale byl to první zápas,“ pravil nový kouč juniorky.

Úspěšný reparát se Severočechům podařilo složit o den později. Proti Olomouci odehráli velmi dobrou první třetinu, kdy si vybudovali dvoubrankový náskok, ten se také později ukázal jako klíčový. Dvěma góly se na první výhře v sezoně podílel Daniel Jouza, výborný výkon předvedl také brankář Zajíček.

„Myslím, že to byl pozitivní zápas s výborným nástupem, což nás hodně posunulo vpřed. Ve druhé třetině jsme se trochu zabrzdili, ale jinak bych to hodnotil velmi pozitivně,“ vyprávěl po zápase dvoubrankový střelec Jouza.

Litvínovu tak po dvou odehraných utkáních v tabulce náleží devátá příčka. Současná pozice ale není příliš směrodatná, některé týmy do soutěže kvůli nákaze nemocí covid-19 zatím nevstoupily, jiné stihly pouze jediný duel.

Dalším sokem černožluté skvadry se po rošádě v rozlosování stanou hokejisté Mladé Boleslavi a Liberce. Oba týmy odehrály stejně jako Litvínov dvě utkání – Bruslaři dvakrát padli v nastaveném čase, Bílí Tygři mají na kontě shodně jednu výhru a porážku.

První duel proti Středočechům odstartuje v pátek 11. září v 17:30, o den později je úvodní buly proti Liberci naplánováno na 16:00. Podaří se chemikům ukořistit další body?