Oba celky se střetly v probíhajícím ročníku třikrát a vždy se radovali hráči indiánů. Nejdříve ve 2. kole zvítězili jasně 2:0, poté ve vyrovnaném utkání na litvínovském ledě zaznamenali výhru 3:1. V posledním vzájemném zápase bodovala jasně Plzeň. Chemici sice vstřelili úvodní branku, ale na šestigólovou smršť nedokázali zareagovat. Dokáží černožlutí prolomit plzeňskou dominanci?

Brněnský kolaps

Verva s proměněným kádrem čelila v pátečním zápase Kladnu, které dokázala porazit. V závěru víkendu čekala Litvínov drsnější zkouška, jelikož narazil na brněnskou Kometu. První start v černožlutém dresu zaznamenal Akim Aliu a ihned stál u první branky. V sestavě se také objevili dva mladíci, Jurij Žolobov a Josef Stříbrný. Oba mají zařízené střídavé starty.

Na ledě DRFG Areny začali lépe hosté. Po osmi minutách slavil branku Lukáš Válek, jemuž asistoval Aliu se Zygmuntem. O pár chvil později pálil ostrými Tomáš Pavelka, který dokázal, že na Spartě se mají na co těšit. Převahu Vervy potvrdil na začátku druhé třetiny Jan Ščotka, litvínovský bek mířil přesně do horní poloviny Vejmelkovy klece.

Dobře rozehraný zápas ale hosté ztratili, Kometu nastartoval Lukáš Kucsera. V dalším dějství byl hlavní postavou kapitán Martin Zaťovič. Nejdříve se prosadil z dorážky, poté v závěrečné dvacetiminutovce využil chaosu před Honzíkem. V základní části se ani jeden celek neujal vedení, ani v následném prodloužení nepřišlo rozuzlení, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich si nejlépe počínal Horký, který šikovnou kličkou získal Brnu dva body.

„Do poloviny utkání jsme byli lepším týmem,“ promluvil po zápase Jindřich Kotrla. „Plnili jsme věci, které jsme si řekli a dostali jsme Brno pod tlak. Využili jsme své šance a dali góly,“ pokračoval v hodnocení. „Zhruba v polovině zápasu jsme začali hrát nedisciplinovaně, udělali jsme zbytečné fauly. Brnu jsme dali přesilovky, které využili,“ řekl o závěru utkání a hořké koncovce.

„První třetinu jsme je k ničemu nepustili,“ pravil po zápase střelec Lukáš Válek. „Zápas jsme ztratili zbytečnými vyloučeními,“ řekl přímo. „Dostali jsme je do utkání v přesilovkách, které mají neuvěřitelné. Mají strašně dobrý tým, ale některé fauly byly zbytečné,“ zakončil pozápasový rozhovor.

Bodování vede Jakub Petružálek, který má na svém kontě 32 bodů. O pět zářezů méně zaznamenal Richard Jarůšek. Vzestup v bodovém zisku si připsal František Lukeš, vedle jeho jména aktuálně svítí číslovka 22. Obráncům vévodí Tomáš Pavelka, který by měl na konci měsíce zamířit zpět do pražské Sparty.

Houpačkové výkony indiánů

Západočechům sice patří druhá příčka a mají za sebou dvě důležité výhry, nicméně před týdnem musela Škoda strávit dvě vysoké prohry. Nejdříve inkasovala debakl 1:7 od Liberec, poté 2:5 s brněnskou Kometou. Indiáni odpověděli nejlépe, jak mohli. V pátek porazili rivala z Třince a v posledním kole vyřídili silnou Spartu.

Domácí mač začal svou trefou Kracík, na jehož gól odpověděl Růžička. Vyrovnaný stav panoval i nadále, protože na další indiánskou brankou reagoval Pech. V průběhu druhé třetiny vychytal Řepíkův nájezd Frodl. Další minuty už patřily plzeňským, jelikož se dokázali prosadit čtyřikrát.

„Do utkání jsme vstoupili dobře. Úvodní perioda byla nahoru-dolů. Bylo tam spoustu emocí, přišlo hodně lidí a jsem rád, že takový duel byl,“ hodnotil utkání Ladislav Čihák. Jeho slova mířila na bitku mezi Jánošíkem a Řepíkem, která proběhla v závěru první třetiny. „Prostřední část jsme začali tragicky. Soupeře jsme dostali na koně, tahali jsme za kratší konec. Pomohly jsme si však v přesilových hrách, tím jsme se uklidnili. Máme za víkend dvě cenná vítězství,“ dodal na závěr.

Hrdinou zápasu se stal Dominik Frodl, jenž si připsal 45 zákroků. „Alespoň jsem měl šanci vyniknout,“ reagoval se smíchem brankář. „Bylo to vyhecované, přišel plný dům, lidé parádně fandili, byly bitky, šarvátky, padaly góly,“ popisoval průběh utkání. „Mělo to prostě všechno,“ dodal na závěr.

Bodování plzeňské družiny vede dominantní Milan Gulaš, který má galaktických 66 bodů. Skoro o půlku méně nastřádal Tomáš Mertl. V defenzivě kraluje Vojtěch Budík, ten má na svém kontě 21 zářezů.