Poslední, čtrnáctý Chomutov. Předposlední, třinácté Kladno. Oba do baráže.
To jsou jistoty týmů na 11. až 14. místě po 52. kole základní části-

Úterý, pátek, neděle a znovu: úterý, pátek, neděle.
Tto jsou termíny zápasů nadstavby.

Litvínov nastoupí v úterý na Kladně, Vary přivítají týž den Chomutov.
V pátek má Verva doma Karlovy Vary a v neděli míří do Chomutova.
Odvety pak sehraje žlutočerný tým další týden v opačném gardu.

Verva má nyní na dvanáctou Energii pětibodový náskok. Pád do baráže nehrozí, motivace bude trochu jiná než v základní části. Sestava (přineseme ji v úterý) by se nicméně od té páteční výrazně lišit neměla, i když někteří starší hráči asi nenastoupí. Zraněn je obránce Kousalík.

S Kladnem má letos žlutočerný tým nepříznivou bilanci 1-3.
Vyhrál na Zimním stadiónu Ivana Hlinky 5:2, ale prohrál oba zápasy venku (2:3 a 0:2) i druhý doma (2:3).

Podle ankety na našich stránkách právě porážka v tomto posledním zápase rozhodla o litvínovské neúčasti v letošním play off. I když finální verdikt stanovil až proměněný nájezd obránce Kadlece v dramatickém vyvrcholení páteční bitvy na Slavii.
Tak tenká byla letos hranice mezi žlutočerným úspěchem a neúspěchem.

Ještě tenčí, než byla třeba v roce 2007 v Pardubicích. Litvínov tam v posledním kole potřeboval vyhrát. Prohrával 2:3, v 59. minutě vyrovnal. Po neúspěšné power play za nerozhodného stavu a inkasovaném gólu podlehl 3:4.

Právě s Kladnem ale zažili Krušnohorci v roce 2002 velkou radost. V přímé bitvě o vyhnutí se baráži v 52. kole na Kladně vyhráli 2:1. (Za stavu 1:1 muselo riskovat a hrálo power play Kladno. Nakonec v ní inkasovalo).
Hokej bývá krásný i krutý.

Ale to už je pryč, sportovní život (a hokejový nevyjímaje) jde dál.
Tak vás ještě třikrát zveme na hokej do Litvínova.
V pátek také přijďte zatleskat Michalu Trávníčkovi za překonání klubového rekordu v počtu odehraných zápasů.

Připomínáme zlevněné vstupné na domácí litvínovské zápasy: 70 Kč k sezení, 50 Kč k stání, permanentkáři zdarma.

Doplněno 11.3.: Na Kladno odjede i 19-letý junior Jakub Zdeněk. V brance by měl dostat příležitost Patrik Nechvátal. S kapitánským "céčkem" povede tým Viktor Hübl, hrát nebudou Trávníček, Šlégr, Ručinský a zraněný Kousalík.
Sestava HC VERVA pro 1. kolo nadstavby: Nechvátal, Francouz - Stříteský, Zeman - Pavlík, Gula - Posmyk, Chaloupka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Jurčík - Černý, Piroš, Majdan - Zdeněk.

Program všech utkání nadstavby najdete níže v článku:
Rozpis nadstavby o 11. - 14. místo