Rozhovory 31.12.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Závěrečná třetina byla tuhý boj, říká šťastný střelec Marek Hrbas

V přesilové hře obdržel rychlou nahrávku od spoluhráče Stříteského a přesnou dělovkou vsítil úvodní gól zápasu. Obránce Marek Hrbas, který patří mezi sváteční střelce, slavil naposledy branku 19. listopadu. Tehdy Litvínov přejel Mladou Boleslav vysoko 5:0.

Litvínov doufal v přerušení nelichotivé série bez výhry. Úvodní minuty proti Liberci přinesly kupu vyloučení na obou stranách. Nakonec ale udeřila Verva, v 16. minutě pálil Hrbas, poté se prosadil nestárnoucí Hübl. Tygři našli na Godlu recept ve druhé třetině, kdy se radoval Ordoš. Odpovědí mu byla krásná akce Josefa Jíchy. Domácí sice vstřelili kontaktní branku, litvínovský brankář už více pokusů za svá záda nepustil.

Cenné body?

Konečně, naposledy jsme vlastně vyhráli v domácím zápase s Libercem. Potřebovali jsme získat tři body a dnes jsme si je vybojovali.

V první třetině měla Verva několik šancí…

Po delší době nám vyšly přesilové hry, kdy jsme vstřelili dvě branky. Ty nám velice pomohly. Druhá část už byla horší, Liberec měl hodně šancí a my jsme zbytečně propadávali. Závěrečná třetina už byl boj.

Prvním střelcem zápasu jste byl vy, jak byste popsal svou trefu?

Uklidnili jsme se na puku a zbytečně ho neodhazovali. Udělali jsme změnu, protože v minulých zápasech jsme si v přesilovkách zbytečně moc nahrávali a neměli jsme žádné střely. Před střelou se uvolnil prostor a já ho využil.

V koncovce jste byli mnohem lepší než domácí, je to odraz tréninku?

Měli jsme několik šancí a hlavně jsme chtěli naši hru zjednodušit. Během posledních zápasů se nám nedařilo, takže jsme chtěli mnohem více střílet a tlačit se do brány. Naštěstí nám to dneska vyšlo.

V poslední třetině Verva přežila přesilovku 5 na 3, byl to klíčový moment?

Určitě, ale zvládli jsme i další oslabení, to nás nakopávalo celý zápas. Na druhou stranu jich bylo moc a musíme si na to dávat pozor. Kdyby měl Liberec štěstí, mohl by zápas klidně otočit.

Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >