„Zápas měl tempo,“ vysoukal ze sebe na úvod Jarůšek. Hráč, který přišel na sever Čech na měsíční zkoušku se zabydlel v lajně s Lukášem Kašparem a Janem Myšákem. „S klukama se mi hraje dobře, ve všem si vyhovíme,“ komentoval stroze své místo v sestavě. „Všichni tady v Litvínově jsou zkušení hráč, takže je jedno s kým bych hrál, ale s Myšim a Kašpim nám to zatím jde, tak snad to nezakřiknu,“ dodal.

Verva sice jako první inkasovala, ale díky bleskové odpovědi Františka Gerháta se do zápasu vrátila. „Vyrovnávací gól byl hodně důležitý, ale také to že každý plnil své povinnosti,“ hodnotil bývalý hráč Sparty. „Dá se říct, že jsme kvalitně napadali, a to byl také důvod proč jsme dnes uhájili výsledek 2:1,“ přemítal Jarůšek.

Důležitá chvíle přišla ve 29. minutě, kdy Verva převrátila misky vah na svou stranu. „Ujeli jsme 3 na 2, já to dal Kašpimu a Kašpi to dal Myšimu. Ten se nemýlil a nádherný gól,“ hodnotil skromně rozhodující moment zápasu Jarůšek.

Šťastný útočník neopomněl ani kvalitní diváckou kulisu. „Na zápas jsem se těšil, hlavně tady před skvělým publikem,“ komentoval domácí fanoušky, kterým sekundovali příznivci Komety Brno. „Děkovačka byla výborná,“ usmál se útočník.

Litvínov dokázal obrat o body favorizovanou Kometu, nicméně už v neděli čeká Severočechy utkání na ledě Plzně. Indiáni patří k aspirantům na titul a černožluté čeká velmi těžký zápas. „Těžký začátek sezony a výhra je důležitá. Musíme hlavně sbírat body nejlépe všechny tři,“ řekl k úvodu Tipsport Extraligy. „V neděli jedeme do Plzně, ale věřím, že něco urveme,“ dodal s nadějí Jarůšek.

Jak už bylo prezentováno, Richard Jarůšek dorazil na Zimní stadion Ivana Hlinky na měsíční zkoušku. „Doufám, že se vedení i trenérům zalíbím a budu tu déle jak na měsíc,“ odpověděl na otázku ohledně své budoucnosti. „Je to hlavně na mě, musím makat a plnit systém, který mi vyhovuje,“ uzavřel debutant.

Celý rozhovor s Richardem Jarůškem: