V přátelském duchu se neslo zahájení hokejové sezóny 2014/15. Pod taktovkou šéfa fanklubu Jana Ptáčka byl pro příznivce připraven zajímavý program plný zábavy a humoru. Cílem celé akce bylo především přiblížit příznivcům klubu plány do nové sezóny a seznámit je s novinkami. Na Loučky dorazila šestice hráčů základního kádru, Jiří Šlégr, Peter Jánský, Juraj Majdan, Jiří Gula, Pavel Francouz a staronová posila Karel Kubát. Za klub se zúčastnil ing. Robert Kysela a vedoucí marketingu Jan Klobouček.

Na úvod akce si vzal slovo generální manažer Robert Kysela, který poděkoval fanklubu a všem fanouškům, kteří si našli cestu do areálu Loučky. "Cílem celé akce bylo všem přiblížit plány do nové sezóny," řekl generální manažer. V projevu padlo také o ambicích v nové sezóně. "Naše cíle jsou jasné. Loňská sezóna se nám nepovedla, utekl nám hlavně začátek soutěže. Letos je naším hlavním záměrem postoupit do playoff," uvádí.

Litvínov v loňské sezóně trápil především post elitního ofenzivního beka. "V létě jsme začali jednat se Spartou. Naši trenéři určili Karla Kubáta jako číslo jedna na tento post. Dík patří i Karlovi, protože i on se angažoval, že chce odejít ze Sparty a vrátit se k nám. U nás má nižší plat, ale přesto se chtěl vrátit. Je to jeden z mála případů, kdy se hráč vrací do klubu a nehrají v tom roli peníze," ocenil Robert Kysela.

Jedním ze základních kamenů pro úspěch v nové sezóně by měl být Pavel Francouz. "Pro nás bylo důležité, že jsme Pavla udrželi. Kroužily kolem něj kluby a agenti. Nám se ho podařilo podepsat ještě na dvě sezóny, za což jsme moc rádi a doufám, že pro nás bude opět oporou," řekl generální manažer. Většího prostoru by se měli dočkat také mladí hráči. "Mužstvo je připravené na sezónu, chceme dávat více prostoru mladým hráčům, protože klub by si měl své hráče vychovávat."

Fanklub se v letošní sezóně dočkal velké podpory od vedení klubu. "Fanoušek je pro nás šestým hráčem. Moc si vážíme podpory a hokej hrajeme hlavně pro fanoušky," dodal Jiří Šlégr, který si ještě o rok prodloužil kariéru. "Zaplatili jsme fanklubu prvních šest výjezdů, aby nás mohli naši příznivci podporovat i na venkovních kluzištích. Dáváme fanklubu dvacet permanentních vstupenek, aby vznikl další impuls k nárůstu počtu členů. Věnujeme také 140 poukázek na 300 korun do fanklubu, aby si kluci mohli nakoupit nějaké drobnosti.Symbolicky přispíváme čtrnácti tisíci na vykoupení archivu od pana Holého, který obsahuje 50 sezón statistik," přibližuje místopředseda představenstva dary, které klub fanklubu poskytne.

Celým odpolednem příznivce provázel moderátor a šéf fanklubu Jan Ptáček. "Chtěl bych poděkovat klubu za podporu, kterou našemu fanklubu dává." Fanoušci se rozhodli vykoupit archiv litvínovského hokeje. " Archiv obsahuje celých 50 let litvínovského historie. Symbolicky čtrnácti tisíci nám klub přispěl na vykoupení celého archivu, který nás bude stát 50 tisíc korun," vysvětluje Jan Ptáček.

Příznivci klubu se také mohli seznámit s novou tváři v litvínovském managementu, kterou je Jan Klobouček, nový marketingový ředitel. "Honza k nám přišel z Ústí nad Labem. Dlouhá léta hrál hokej a poslední roky se pohyboval v marketingu. Věřím, že nám po této stránce hodně pomůže. Naším cílem je vytvořit jednu rodinu, abychom všichni táhli za jeden provaz a byli na svůj klub hrdí," ukončuje Robert Kysela.

Zbytek odpoledne byl veden v zábavném stylu, šestice hráčů byla vyzpovídána fanklubem v netradičních otázkách, které si můžete přečíst na portálu onlajny.com. Proběhla autogramiáda, každý fanoušek si mohl odnést podepsanou kartičku. Připraven byl i stánek fanshopu se suvenýry. V závěru proběhla soutěž znalců historie Litvínova o věcné ceny, jako byl dres či šála.