V úterý od půl šesté přivítá tým doma chomutovské Piráty, které navzdory jejich lepšímu postavení v tabulce už dvakrát v sezóně porazil. Výsledky vzájemných zápasů zatím ale mluví na body pro soupeře (4:5), díky úvodní tříbodové výhře.

Výsledky zápasů z pohledu Vervy: 0:1 v Chomutově, 3:2sn v Litvínově, 3:2p v Chomutově.
Překlopí Verva v úterý bilanci na svou stranu?

Chomutov může udělat na Zimním stadiónu Ivana Hlinky poslední krůček k jistotě své účasti v play off 2016. Na jedenácté místo má nyní náskok 11 bodů a hraje se už jen o patnáct.
Jinými slovy: premiérová účast sousedního rivala v bojích o titul je na spadnutí. Zároveň mají Růžičkovi svěřenci ztrátu jen pěti bodů na přímý postup do čtvrtfinále (6. místo).

Chomutovský lodivod Vladimír Růžička zažívá těžké chvíle v osobním životě. Po známé cause s obviněním jej v minulých dnech postihla velká ztráta v osobním životě v podobě úmrtí manželky. Dovolte vyjádřit upřímnou soustrast.

Tým z SD arény po repre pauze porazil Olomouc (5:2), zvítězil vysoko v Karlových Varech (6:1) a naposledy nestačil na první Liberec (0:2).

V kádru má nejproduktivnějšího hráče celé soutěže. Roman Červenka přidal ke 20 vstřeleným brankám 37 asistencí a s náskokem vede pořadí.
V brance odchytal poslední tři zápasy Slovinec Robert Kristan.

Verva přes tři poslední porážky ztrácí jen tři body na dvanácté Pardubice. Naděje na play off už jsou jen v teoretické rovině, stále pravděpodobnější je pro tým varianta šesti kol play out (8. až 25. března). Ale opustit barážovou pozici ještě do konce základní části reálné je.

V pátek míří Verva k důležitému zápasu právě do Pardubic (18:00). V jakém rozpoložení tam pojede?

V neděli přivítá žlutočerný tým Karlovy Vary (15:30), kterým se po přestávce začalo dařit. Kromě zmíněné domácí porážky s Chomutovem Energie vyhrála jak v Mladé Boleslavi (za dva body), tak ve Zlíně. Na Litvínov po posledním víkendu ztrácí rovněž jen tři body.

S týmem se nadále po zranění jako náhradník připravuje útočník Peter Jánský. V nejbližších dvou zápasech nebudou moci trenéři počítat s distancovaným útočníkem Robinem Hanzlem (viz Aktualita). Proti Chomutovu by měl dostat další šanci junior Stříbrný, bude připraven. Pro lehčí zranění nemůže nastoupit Hořava.

Prohlášení klubu k divákům