První den to byla tělocvična, v dalších dnech přijdou ke slovu i ostatní tradiční místa, kde hráči čerpají fyzickou kondici na blížící se dlouhé měsíce na ledě - posilovna, letní stadión, výběhy do terénu, tenisové kurty a další.

Součástí letní přípravy, která potrvá do 22. června, bude také týdenní pobyt u moře (19. - 26. května). Po dovolených čeká hráče od 16. července týden přípravy na suchu a poté nástup na led.

V rámci přípravných zápasů se tým vydá do zahraničí. Zúčastní turnaje Kolin Cup ve švýcarském Zugu (24. - 26. srpna). HC Chemopetrol se sem vrátí po třech letech, celkově se tohoto turnaje zúčastní už počtvrté. V Zugu jej čeká vítaná konfrontace s mezinárodním hokejem a kvalitními soupeři: domácím EV Zug, dalším švýcarským klubem HC Ambri-Piotta a současným německým mistrem Adlerem Mannheim.

Jak již HC Chemopetrol informoval, nové smlouvy podepsali: obránce Petr Punčochář (2 roky), obránce Jan Hranáč (1 rok), obránce Vladimír Gýna (1 rok), útočník Peter Jánský (2 roky) a útočník František Lukeš (2 roky + opce). V aktivní kariéře pokračují Robert Reichel a Jiří Šlégr, naopak v Litvínově již nebudou pokračovat obránce Angel Nikolov a útočníci Ivo Prorok s Milanem Kopeckým.

Hráči v přípravě: Bednařík, Benda, Branda, Černý, Fiala, Franěk, Gýna, Hranáč, Hübl, Jánský, Jenáček, Kubát, Kubinčák, Lomička, Lukeš, Martinka, Maxa, Panuška, L. Poživil, O. Poživil, Punčochář, Reichel, Rindoš, Sklenička, Skuhrovec, Šlégr, Trávníček, Zíma.