Tomáši, co říct k závěru zápasu?
Druhý gól jsme dostali v naší přesilovce. Asi už jsme byli doma na Vánoce, u stromečku. Nevím, co se stalo. V třetině nás bylo pět, oni tam byli dva. Špatně jsme si to přihráli, já jsem to tam dal za bránu a potom jsme špatně komunikovali. Jejich hráč dal gól, byli na koni a v šesti.

Těsně před sirénou jste málem obdrželi další branku. Jak cenné jsou nyní dva body?
Dva body jsou zlaté, ale mohli jsme mít tři.

I přesto je důležité, že jste zápas dovedli do vítězného konce, rozdíl mezi oběma týmy je nyní šest bodů.

Může se to hodit, ale mohlo to být o víc. Jsem z toho trochu zklamaný, protože tohle je škoda a nikdy nevíte, kdy ten bod bude rozhodovat. Ve výsledku je to pořád výhra, můžeme za ní být rádi.

Pro vás to dnes byl tříbodový zápas, přičemž už v pátečním utkání s Plzní jste zapsal dva body.
Dal jsem dva víceméně náhodné góly, kdy jsem to jen pálil na bránu a spadlo to tam. Potom nějaké asistence v přesilovkách. Jsem rád, že takhle boduju, to je asi každý hráč. Nepamatuju si, že bych měl v extralize tři body na zápas, to se mi snad ještě nestalo.

Video z rozhovoru s Tomášem Pavelkou: