Dorostencům se nedaří a nezvládají důležité zápasy se soupeři, od kterých je dělí jen zlomek bodů. Tím posledním je utkání se Slavií. Oba soupeře dělil jen jeden bod. Litvínov se držel na posledním místě s 19 body. Poslední Slavie měla bodů 18. Pořadí i body se po dalším vzájemném zápase změnily. Takže to hlavní, o co v dalších utkáních hlavně půjde, je to, aby se odlepil z poslední příčky a zaútočili na vrchní patra tabulky.

Naopak královéhradecký Mountfield má bilanci posledních pěti klání dobrou. Postupně si dokázal poradit právě s dorostenci z Litvínova (2:1) a Plzně (4:1). Následovalo malé zaváhání proti Kladnu, se kterým prohráli 2:6. Poté Hradec deklasoval pražskou Slavii 5:2 a Bílé Tygry Liberec rozstřílel 7:3.

Vzájemné zápasy byly jen dva. Každý skončil vítězně pro tým, který hrál na domácím hřišti. To samozřejmě vyznívá lépe pro Litvínov. První vzájemný zápas se odehrál 5.1. na Zimním Stadionu Ivana Hlinky, se závěrečným skóre 4:2. Utkání č. 2 hostila ČPP Aréna, která viděla těsnou výhru domácích 2:1. Jestli se heslo "Můj dům, můj hrad" potvrdí i v tomto zápase teprve uvidíme.

Jasnou jedničkou v brankovišti Litvínova je David Čermák s úspěšností zákroků 92,02%. Produktivitě beků vládne Lukáš Hocelík (4+15). Týmové produktivitě zase Dominik Brouček (26+27), druhou příčku si drží zraněný Marek Slavík (24+26). Místo třetí stále náleží Marku Krockerovi (16+24).

Hradec se může spolehnout na brankáře Jakuba Tichého s úspěšností zásahů 92,73%. Nejlépe bodovaný hráč z hradecké defenzívy je Marek Pelda (8+23). V celkovém bodování vede Šimon Marha (28+28), na záda se mu lepí Lukáš Pajer (24+17) a třetí místo patří Matyáši Budinovi (16+16).