Poslední vzájemný zápas vyzněl lépe pro Západočechy, protože porazili Litvínov jednoznačně 2:0. Někteří fanoušci si možná vzpomenou, že v utkání hraném v LOGSPEED CZ Aréně kraloval především Jaroslav Janus. Slovenského gólmana dokázali indiánští útočníci překonat jen dvakrát a to si při tom vytvořili neuvěřitelných 41 střel.

Základní doba? My radši prodloužení

Tým, který nadále koučuje Jiří Šlégr, v posledních zápasech zabral. V pátek otočil důležitý zápas na Kladně, poté ho čekala silná Kometa Brno. Mrazivá první třetina zchladila přítomné litvínovské příznivce, protože se brněnští prosadili hned dvakrát. Nejdříve překonal Honzíka Kusko, následně v 18. minutě skóroval Plekanec.

Chemici mají ale jasné heslo – NEVZDÁVAT SE. Vejmelku, jenž aktuálně chytá ve výborné formě, prostřelil na začátku druhého dějství Lukeš. Na legendu navázal novopečený kapitán Kašpar, jenž vyrovnal za pomoci bekhendové kličky. Misky vah na stranu domácích ale převrátil Lev. Závěrečná část hry byla plná šancí, nicméně branku slavil Litvínov, který opět srovnal. Tentokrát si zapsal trefu Válek. Prodloužení rozuzlení nepřineslo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, rozhodující zaznamenal Svačina. Verva po prohře 3:4 přivezla z horkého brněnského ledu bod.

„My jsme přijížděli s vědomím toho, že nás čeká velmi silný soupeř,“ načal pozápasové hodnocení Radim Skuhrovec. „Chtěli jsme se dobře připravit, ale partii jsme nezačali dobře,“ ohlédl se za dvěma inkasovanými góly v první třetině. „V kabině jsme si něco řekli a podařilo se nám vyrovnat,“ komentoval vyrovnávací trefy.

„Po třetím smolném inkasovaném gólu jsme pak znovu dokázali srovnat,“ dodal. „V prodloužení bylo mnoho šancí na obou stranách a následné nájezdy jsme bohužel nezvládli,“ smutnila pravá ruka trenéra Šlégra. „Klobouk dolů před našimi hráči, jak bojovali,“ ocenil své svěřence. „Odcházíme však se vztyčenou hlavou,“ uzavřel rozhodně Skuhrovec.

Statistice trestných minut vévodí Richard Jarůšek, jenž jich nasbíral 31. O druhé místo se dělí Juraj Mikúš a Karel Kubát (oba 12 trestných minut). Bez jediného provinění zatím zůstávají obra brankáři a také David Šesták a polský útočník Pawel Zygmunt. Nutno dodat, že prvně jmenovaný se objevil ve sestavě pouze jednou. V druhém případě zasáhl mladý forvard pouze do čtyř střetnutí.

Plzeňská houpačka

Fanoušci indiánů zažívají v poslední době rozpačité pocity. Jejich tým dokázal vyřídit silný Třinec jednoznačným výsledkem 6:1, v posledním kole ale padl s pražskou Spartou. Do utkání s rivalem nezasáhl Michal Houdek, který v minulém vzájemném zápasu rozvířil vody českého hokeje. Diváci čekali na první gól až do 28. minuty, kdy pálil přesně Řepík.

Škoda se do utkání vrátila, Sedláčka překonal Moravčík. Sparťané opět odskočili díky trefě aktivního Tomáška. Dvě minuty před koncem srovnal krok Gulaš, a tak šlo utkání do prodloužení. Stejně jako mezi Litvínovem a Kometou nepřišlo řešení a k vidění byl samostatné nájezdy. V nich zařídil Pražanům výhru Pech.

„Snažili jsme se hrát aktivně, chtěli jsme soupeři vštípit naši hru a zatáhnout ho do defenzivy,“ začal komentovat Ladislav Čihák. „Viděli jsme celkově bruslivé utkání. I když jsme odvedli velmi dobrý výkon, stále jsme ale tahali za kratší konec, co se výsledku týče,“ pokračoval hlavní kouč. „Pokud opomenu nájezdy, tak chci svůj tým pochválit,“ smekl poklonu svému týmu. „Pokud budeme takové výkony opakovat, můžeme pomýšlet na dobré výsledky proti silným soupeřům i v dalších zápasech,“ uzavřel s nadějí Čihák.

Podobně se po utkání vyjádřili i hráči Škody. „My jsme věděli, že Sparta je silný soupeř, proto bod bereme,“ řekl Roman Vlach. „My jsme si k tomu něco řekli. Hráli jsme jednoduše, chytře, dělali jsme krátká střídání. Potom jsme tempo v průběhu utkání dokázali udržet,“ doplnil svého spoluhráče Michal Moravčík.

Tabulku nedisciplinovanosti vede Michal Houdek s padesáti sedmi trestnými minutami. O druhé místo se dělí Michal Moravčík s útočníkem Petrem Strakou (oba 18 trestných minut). Bez ztráty květinky to není ani v brankovišti, kde už 4 minuty inkasoval brankář Dominik Frodl.

Sestava z minulého kola:

HC VERVA Litvínov: Honzík (Janus) – T. Pavelka, Jánošík (A), Ščotka, Baránek, L. Doudera, Štich – F. Lukeš, V. Hübl (A), Válek – Jarůšek, M. Hanzl, Petružálek – Kašpar (C), Gerhát, Myšák – Trávníček, Helt, Jurčík – Zygmunt

HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Moravčík, Vráblík, T. Voráček, Čerešňák, Budík, L. Kaňák – Pour, Kracík (A), Gulaš (C) – Suchý, R. Vlach, Rob – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Vracovský, Kolda, Kantner