Narazí na sebe dva mančafty, které měly rozdílné vstupy do sezony. Zatímco Vítkovice začaly ročník prohrou, po které následovaly výhry. Verva odstartovala vítězstvím, na které nedokázala navázat. Aktuálně jsou na tom lépe Vítkovice, jelikož jim patří desátá příčka.

Zlepšená produktivita přinesla první body

Zatímco ostatní týmy užívaly odpočinku, Verva vyrazila vstříc hlavnímu městu, kde musela vyřídit resty. Partu okolo Michala Trávníčka čekala Sparta v rámci dohrávky. Černožlutí byli nabuzení z předešlé výhry se Zlínem, ale Pražané měli raketový start. Neuběhla ani minuta a radoval se Polášek, který těžil z Pechovy nahrávky.

Svěřenci Jiřího Šlégra se nechtěli spokojit s prohrou, a tak zaveleli k obratu. První litvínovskou branku měl na svědomí Richard Jarůšek, ten má na svém kontě už čtyři trefy. Po jeho vzoru se prosadil také mladík Myšák a Hanzl, Verva rázem vedla o dvě branky. Sparta nechtěla dát svou kůži zadarmo, což dosvědčili dva sparťanské zásahy z druhé třetiny. Ve třetí dvacetiminutovce se začínalo znovu od začátku, lepší úvod měla Verva, za kterou se prosadil Hübl. Sparta rychle vyrovnala a dotáhla utkání do prodloužení. V tom přetáhl štěstěnu na stranu Pražanů Miroslav Forman.

„Do utkání jsme šli s vědomím, že Sparta hraje dobrý hokej a byli jsme trošku posilněni posledním vítězstvím,“ soukal ze sebe po utkání Radim Skuhrovec. „Trošku nás přibrzdil rychle inkasovaný gól, ale poté jsme se během třetiny drželi plánu a podařilo se nám jít do vedení,“ komentoval obrat.

„Bohužel se nám to nepodařilo dotáhnout do vítězného konce,“ povzdechl si asistent. „Odjíždíme s bodem, přesto si myslím, že za náš předvedený výkon se nemusíme stydět,“ ocenil týmový výkon a složil mu poklonu.

Se zlepšenou produktivitou se konečně rozmnožila i čísla v osobních statistikách. Mezi útočníky si urval první místo Richard Jarůšek, kterému v tabulce svítí číslo osm. Druhé místo patří překvapivě Jakubu Petružálkovi a Martinu Hanzlovi, oba mají shodně šest bodů. Na třetí příčce se těsnají čtyři hráči, obránce Jan Ščotka, Viktor Hübl, František Gerhát a Lukáš Kašpar získali pět bodů.

Vítkovická marnost

Ostravané řeší problémy se ziskem bodů, jelikož po pohodovém úvodu přišel útlum. Ridera ochutnala pocit výhry naposledy 29. září, když porazila Pardubice. Od té doby klesají Slezané tabulkou, nejdříve prohráli s rivalem z Třince, poté postupně nestačili na Plzeň, Spartu a Mladou Boleslav. Jakub Petr bude muset najít řešení, jak vyvést tým z krize. Podaří se mu to proti Litvínovu?

Celek z Ostravar Arény naposledy zamířil do Mladé Boleslavi. Proti Bruslařům prožili hosté snový vstup, když Krošelje překonal nejdříve Kurovský a poté Schleiss. Těsně před koncem první dvacetiminutovky nastartoval domácí Skalický. Rulík s Paterou o pauze provedli změny v brankovišti a Slovince vystřídal Růžička.

S mladým brankářem v zádech se Bruslaři zvedli a zaveleli k mocnému obratu. Jejich ofenzivu ale poznamenala nepříjemnost v podobě faulu Žejdla na Romana. Hvězdný útočník rychle zamířil do útrob stadionu, ale v průběhu třetiny se vrátil. Na začátku posledního dějství vedli mladoboleslavští 3:2 po dvou gólech kapitána Vondrky. Vítkovice vrátil do hry Schleiss, ale na jeho trefu reagovali Středočeši dvěma trefami. První měl na svědomí zkušený Klepiš, poslední zásah šel na vrub Najmana.

Ztracený zápas se po zápase těžko hodnotil Jakubu Petrovi. „Z mého pohledu parádní první třetina z naší strany,“ začal trenér a generální manažer v jednom. „Ve druhé se domácí vrátili ke své hře, a hrají fakt dobře,“ smekl poklonu soupeři. „Boleslav byla dvě třetiny lepší, my jsme po jejím obratu ještě dotáhli, ale pak rozhodla stupidní chyba v předbrankovém prostoru,“ komentoval branku Jakuba Klepiše, který zůstal před brankou zcela nehlídaný.

V kanadských bodech vede Roberts Bukarts, který má na svém kontě 14 bodů. O několik pater pod ním se nachází Šimon Stránský se šesti zářezy. Dělené třetí místo okupuje Rostislav Dej, Dominik Lakatoš a obránce Petr Šidlík. Všichni mají shodně 5 bodů.