K obdobné situaci došlo před včerejším utkáním. Kamil Jarina si ze zájezdu na Moravu přivezl horečky a v úterý ráno po jeho telefonátu - 'mám 38,4' - bylo jasné, že na ledě Lasselsbergeru se Chemopetrol bude muset obejít bez něj.

Trenéři rozhodnutí o tom, kdo bude chytat, odložili až po plzeňském rozbruslení. Důvěru nakonec nedostal Miroslav Hanuljak, který v posledních pěti kolech po příchodu z Havířova plnil roli dvojky, ale Radek Fiala, kterého Josef Beránek dobře znal z juniorů. V Litvínově působí druhým rokem a odvděčil se velmi dobrým výkonem. Opakoval se navíc 'sparťanský' efekt - mužstvo svému gólmanovi výrazně pomohlo a mohlo nakonec slavit nečekaně vysokou výhru 7:1! A Fiala jako třešničku na dortu přidal ještě asistenci na poslední gól Trávníčka.

Po upřesnění asistencí ze Zápisu o utkání - tři body v zápase zaznamenali Havel (2+1), Branda (1+2) a Ručinský (0+3), dva Trávníček (2+0), Kubinčák (1+1), Klobouček (0+2) a Balázs (0+2).

Při čtveřici zraněných a nemocných stáhl Litvínov z hostování Petra Přeučila a k premiéře postavil juniora Martina Heinische, syna otce Jiřího, který za Litvínov válel v 80. letech.

Ve výpravě chyběl i druhý trenér Vladimír Jeřábek, kterého bolesti zad přinutily ulehnout v mostecké nemocnici na kapačky. Na střídačce Josefu Beránkovi pomáhal zraněný kapitán Robert Reichel. Po roli hráče a sportovního ředitele si tak v klubu vyzkoušel ještě třetí roli - asistenta trenéra.

'Mám natržený sval na levé ruce nad loktem. Zjistilo se, že jsou v podstatě dvě možnosti, jak postupovat - buď ještě zkusit klid a rehabilitaci, anebo operace. Rozhodl jsem se pro první možnost a zkusím ruku postupně přivést do stavu, abych mohl hrát. Do vánoční přestávky tak asi nenastoupím,' uvedl dnes Robert Reichel.

I jemu udělaly poslední výsledky týmu radost. 'Kluci včera zahráli výborně a zaslouženě vyhráli. Máme ze tří zápasů venku šest bodů a to je dobrý výsledek. Doufám, že tak budeme pokračovat,' přál si.