„Na jeden gól doma vyhrát nemůžeme,“ říkal po minulém zápase František Gerhát. Opak byl pravdou a Litvínov to potvrdil hned v dalším zápase. Proti Zlínu se čekala tuhá bitva o body, Verva nakročila do utkání lépe, byla mnohem aktivnější. Veškerá snaha končila na brankáři Kašíkovi, postupně si na něm vylámal zuby Myšák či Jarůšek. Druhá dvacetiminutovka pokračovala v podobném tempu, ale černožluté dobývání mělo úspěšný konec. Kotouč rotoval po ose Pospíšil-Lukeš-Hübl a právě třetí jmenovaný překonal zlínského gólmana.

V dalších minutách se hosté snažili překvapit Godlu, ten si ale připsal čisté konto, přestože na něj mířilo třicet jedna střel.

„Začali jsme aktivně a chtěli jsme na Zlín vlítnout a to se nám povedlo,“ začal hodnocení zkušený forvard. „Dlouho jsme nemohli dát gól, ale pak nám to tam spadlo,“ pokračoval. „Předvedli jsme poctivý výkon, co se týče defenzivy, kluci zvládli důležitá oslabení,“ řekl Hübl. Litvínov byl zezačátku disciplinovanější, ale později musel čelit třem početním převahám. Ani jednu Zlín nedokázal využít.

Verva aktuálně naráží na problém s proměňováním šancí. Proti Beranům měla 44 střel, ale pouze jedna skončila v síti. Útočník se vyjádřil i k této stinné stránce. „Zatím jsme těch střelců moc neměli, spíš se střídáme,“ nechodil okolo horké kaše. „Doufám, že po těchto týmových výkonech se to zlomí a rozjede se víc střelců,“ dodal.

Hübl zároveň otevřel osobní gólový účet pro tuto sezonu. „Měli jsme pauzy, ale na to se nesmíme vymlouvat,“ odpověděl na otázku, jak se mu líbila příprava poznamenaná koronavirem.

Verva ukázala soupeřům, že v soutěži nebude jen do počtu a musí si na ní dát pozor. Vytvářela si tlak a měla šance, několikrát dokonce zazvonila tyč. „Chyběly góly, ale někdy jsou tato vítězství cennější, než když vyhrajete o hodně,“ odpovídal novinářům přes webovou kameru.

Formace Hübl-Pospíšil-Lukeš motala v minulém ročníku obráncům hlavy, letos to tak růžové není. „Musíme mít větší bodové příspěvky a hlavně přidat góly v přesilovkách,“ hodnotil Hübl. Litvínov měl v zápase se Zlínem k dispozici dvě, ale ani jednu nedokázal proměnit v úspěšnou. „Je tam prostor pro zlepšení,“ řekl rozesmátý útočník, který měl svůj úsměv ukrytý pod klubovou rouškou.

Chemici si museli oddychnout, protože ukončili nelichotivou sérii domácích prohraných zápasů. „Potřebovali jsme vítězství a musíme na to navázat,“ pokračoval. „Musíme vyhrávat pravidelně,“ uzavřel hodnocení.

Celý rozhovor s Viktorem Hüblem: