Víkend určitě nerozhodne o litvínovské záchraně. I kdyby Verva vyhrála oba zápasy a Pardubice naopak oba prohrály, bude mít Litvínov jen tříbodový náskok, který je vzhledem k horším vzájemným zápasům nedostatečný. To pokud by Pardubice udržely své současné tříbodové plus i po nedělním kole, měly by už jistotu.

V pátek se Verva v Tipsport extralize po pěti dnech znovu utká se stejným soupeřem. Los play out tomu chtěl, že znovu změří síly s Karlovými Vary (17:30), tentokrát v domácí odvetě.

Verva musí přijmout jediný úkol: v pátek, v neděli i v posledním kole pokud možno naplno bodovat. Porazit doma Vary a Pardubice a vyhrát i ve Vítkovicích. Při jakékoli další ztrátě Pardubic by je pak vystřídala na dvanáctém místě tabulky.

Naopak Východočeši vědí, že pokud zvítězí v pátek nad Vítkovicemi a v posledním kole nad Vary za tři body, nemusí je vůbec výsledky Vervy zajímat.
Teoreticky mohou slavit už i v pátek večer, to v případě navýšení svého náskoku na šest bodů.

Litvínov má nyní s Vary aktivní vzájemnou bilanci (9:6 na body). Na tu už ale nedojde – Energie se již před časem stala prvním jistým účastníkem baráže. Na HCVL, který stále bojuje o to se jí vyhnout, ztrácí 14 bodů.
Západočeši už vědí i to, jak baráž začnou: v úterý 29. března na domácím ledě s lepším ze dvou týmů, které postoupí z první ligy.

Po vyřazení Kladna z play off WSM ligy povolali trenéři Energie Mlejnek a Antonik do týmu zkušeného forvarda Václava Skuhravého, který se jim hned odvděčil brankou do litvínovské sítě. Znamenala vyrovnání na 2:2, ale z výhry a tří bodů se po Dudově teči Pavelkovy rány v předposlední minutě utkání radoval Litvínov.

Václav Skuhravý si dříve zahrál i za Vervu. V pátek by se znovu měli proti sobě postavit dva hráči, kteří ještě na podzim oblékali dres opačných klubů: zkušený útočník Radek Duda a mladý obránce Marek Baránek.

Žlutočerní budou v pátek bojovat o to, aby jim i po čtvrtém kole play out zůstala šance na to, se již v této sezóně s Vary neutkat. V opačném případě bychom do 24. dubna viděli ještě čtyři podkrušnohorská derby v rámci baráže.

V zápase ve Varech zraněný útočník Viktor Hübl ještě čeká na vyšetření magnetickou rezonancí (pravděpodobně v pátek), která by měla víc napovědět o jeho možném návratu na led.

V neděli v 15.30 může jít s Pardubicemi o hodně.
Na Velký pátek 25. března končí Litvínov play out ve Vítkovicích (15:30).

Šance na únik z třinácté příčky stále je.
Chytí jí Verva za pačesy?