Litvínov vyhlásil před startem přípravy, že shání obránce do přesilových her. Pod Krušné hory přichází z Mladé Boleslavi ofenzivní obránce Jiří Říha, který zářil v barážových bojích v dresu Kladna. Svoji nejlepší sezónu prožil v Jihlavě, kde překonal rekord ligy v produktivitě i v počtu vstřelených branek. „Chtěli jsme praváka, takže jsme se domluvili s Jiřím Říhou, který měl výbornou sezónu na Kladně. Jsem přesvědčený, že má jednu z nejlepších střel mezi obránci. Hledali jsme beka do přesilových her, Jirka má mobilitu, aby přesilovky mohl hrát. Máme dostatečný počet kvalitních útočníků, aby mu to tam nabíjeli, vysvětluje Jiří Šlégr. Do brankoviště se vedení Vervy povedlo přivést talentovaného brankáře z Jihlavy Davida Honzíka, který tak nově doplní v brankářské dvojici Jaroslava Januse. „Neprodloužili jsme smlouvu s Michaelem Petráskem. Sehnali jsme nového talentovaného brankáře Davida Honzíka, vidíme v něm velkou perspektivu do budoucna. Přebrali jsme jeho smlouvu z Jihlavy. Je to brankář s velkou budoucností a jsme rádi, že ho máme v našem klubu,“ říká generální ředitel klubu.

Litvínov získal výraznou posilu i v klubovém managementu. Sportovní úsek posílil zkušený manažer Rostislav Dočekal, který má za sebou pětadvacet let zkušeností ve sportovním odvětví v roli trenéra, skauta a manažera. V Litvínově bude zastávat roli odborného poradce a skauta. „Vzhledem k dlouhodobě avizované generační obměně hráčského kádru jsme se rozhodli posílit pozici skautingu a monitoringu hráčů ve všech dostupných soutěžích. Pětadvacetileté zkušenosti Rosti jsou pro budoucnost našeho klubu velmi cenné,“ uzavírá Šlégr.

Jiří Říha (Obránce)

David Honzík (Brankář)

Rostislav Dočekal (Odborný poradce, skaut)