Chemici odehráli v rámci základní skupiny nového letního turnaje šest utkání, kde postupně změřili síly s karlovarskou Energií, Bílými Tygry z Liberce a Mladou Boleslaví. Verva ve skupině obsadila první místo a postoupila čtvrtfinále Generali Česká Cupu. "Chtěli jsme jít od zápasu k zápasu. V každém utkání chceme podat co nejlepší výkon a samozřejmě vyhrát. To, že jsme postoupili je pro nás jen bonus a znamená to, že odehrajeme další kvalitní přípravné zápasy. Utkání jdou rychle za sebou, takže trochu zregenerujeme a v pondělí budeme nachystaní," uvedl hlavní trenér Vladimír Országh.

Plzeň postoupila ze své skupiny z druhého místa a díky tomu je právě soupeřem litvínovských hokejistů. Západočeský klub zvládl vyhrát v rámci základní skupiny tři duely v základní hrací době a jednou v prodloužení. Se ziskem 11 bodů se umístili ve skupině A na druhém místě za Spartou Praha a teď je čeká čtvrtfinále proti litvínovské Vervě. "Rozhodně je to lepší, než kdybychom hráli jen nějaké přáteláky. Osobně se na to moc těším. Teď je asi jedno, jaký nás čeká soupeř. Musíme se připravit na každého a pokusit se vyhrát. Je to jako v Lize mistrů, už jsme to zažili. My to bereme," říkal z týmu soupeře David Stach před čtvrtfinálovou sérií.

Čtvrtfinále Generali Česká Cupu se odehraje na dvě utkání. Litvínov nejdříve zamíří v pondělí na led Plzně a ve středu čeká celek ze severu Čech odveta na Zimním stadionu Ivana Hlinky. "Šel bych do toho úplně stejně jako do zápasů, které jsme odehráli. Snažit se vyhrát, zahrát si dobrý hokej a uvidíme, co nám to přinese po čtvrtfinále," říkal útočník Vervy Martin Hanzl. Pro Vervu to bylo náročných devět dní, ve kterých Litvínov odehrál šest náročných zápasů. "Bylo to hodně náročné. Projevila se tam i ta karanténa. Pak jsme to honili ve dvou týdnech, ale zvládli jsme to a podstoupili jsme," smál se Hanzl.