Jednadvacetiletý forvard přišel do Litvínova v sezóně 2019/2020. Ve svém premiérovém extraligovém ročníku odehrál za Vervu dvacet zápasů, ve kterých vstřelil jeden gól a přidal čtyři asistence. Do devíti utkání nastoupil i v Chance lize v Litoměřicích a v Kadani. V loňské sezóně odehrál všechna utkání černožlutých a podával v nich stabilní výkony. V úvodu ročníku patřila jeho formace s Martinem Havelkou a Filipem Heltem k velkým překvapením. „Pawel si svými výkony řekl o novou smlouvu. Je to mladý hráč a my jsme rádi, že jsme se dohodli na pokračování. Věříme, že bude dále rozvíjet svůj potenciál,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Pawel Zygmunt vloni za Vervu odehrál 55 zápasů včetně play off a prožil bodově svůj nejlepší ročník, když dokázal vstřelit šest branek, ke kterým přidal čtyři asistence. Sezónu si prodloužil v polském reprezentačním výběru a na turnaji Three Seas Cup se blýskl ve třech zápasech čtyřmi góly a jednou asistencí. V nové sezóně se tak budou moci trenéři opět spoléhat na služby mladého útočníka. „Pawel je typ hráče, který na sobě pracuje každý den. Uplynulá sezóna pro něj byla průlomová, protože dostal více prostoru na ledě. První polovinu ročníku měl velmi dobrou. Má na čem stavět a pro nás je to mladý hráč, se kterým počítáme směrem do budoucnosti našeho klubu,“ říká hlavní trenér Litvínova Vladimír Országh.

Statistiky Pawla Zygmunta: