Pětadvacetiletý Lotyš přišel do Litvínova v sezóně 2020/2021 jako posila do přesilových her. Svou roli mladý reprezentant celé dvě sezóny naplňoval. Patřil k nejlepším hráčům v týmu. Během dvouletého angažmá v Litvínově se probojoval na mistrovství světa i olympijské hry.

Za Vervu odehrál 93 zápasů, ve který vstřelil 14 gólů a přidal k nim 26 asistencí. V uplynulé sezóně se s 23 body stal druhým nejproduktivnějším zadákem chemiků. V nové sezóně již černožlutý dres neoblékne, míří ke konkurenci. "Uvis se v Litvínově rozehrál k výborným výkonům. Byl jedním z našich nejlepších hráčů. Chtěli bychom mu poděkovat za odvedenou práci v našem klubu a přejeme mu hodně štěstí v nové štaci," říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.