Obrana Vervy se rozrostla o dalšího talentovaného cizince. Vedení klubu se povedlo přivést kanadského zadáka Aarona Irvinga. „Je to obránce, který má kvalitní první přihrávku, výbornou střelu a je to pravák. Takových obránců na hráčském trhu moc není. Aaron je solidní do obrany a umí podpořit i útok. Dostane šanci v přesilových hrách, které hrál i ve Švédsku. Chceme ho vidět, jak v přesilovkách, tak v oslabení. Je to další obránce, který je v ideálním hokejovém věku a věříme, že bude platnou posilou,“ říká hlavní trenér litvínovské Vervy Vladimír Országh.

Rodák z Edmontonu prošel kanadskými mládežnickými výběry. Svými výkony si řekl o místo v prestižní WHL, kde s týmem Edmonton Oil Kings v sezóně 2013/2014 slavil mistrovský titul a vyhrál i prestižní Memorial Cup. V mládežnických letech patřil mezi vůdčí osobnosti týmu a v Edmontonu v sezóně 2016/2017 zastával roli kapitána.

Mladý obránce byl v roce 2014 draftován v šestém kole jako 162. hráč týmem Nashville Predators, ale slavnou NHL si nikdy nezahrál. Dva zápasy odehrál ve farmářské AHL, kde nebodoval. Výrazněji se prosadil až v EHCL, ale největší progres zaznamenal v Evropě. V sezóně 2018/2019 posílil norský Storhamar, kde zářil. Ve 47 zápasech v základní části zaznamenal 38 bodů (12+26) a v play off v 16 zápasech zapsal 13 bodů (5+8). V této sezóně skončil těsně pod vrcholem, když Storhamar padl ve finále s Frisk Askerem. Irving byl s dvanácti góly nejlépe střílejícím obráncem soutěže v základní části a objevil se i v All-Star týmu celé ligy.

Z Norska zamířil do švédské nejvyšší soutěže. V týmu Örebro HK prožil další povedený ročník. Ve 47 duelech si připsal 16 kanadský bodů za 6 gólů a 10 asistencí. Litvínov tak pro něj bude třetí evropské angažmá, kde se stane třetím kanadským hráčem týmu v nové sezóně. „O Aarona jsme se zajímali již v půlce dubna, ale v té době byl ještě hráčem Örebra. Když byla možnost znovu vstoupit do jednání, tak jsme neváhali. Jsme rádi, že jsme se domluvili na podpisu smlouvy,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Statistiky Aarona Irvinga: