Verva před sezónou udělala řadu změn v hráčském kádru i realizačním týmu. Do nového ročníku Tipsport extraligy vstupuje s cílem probojovat se do play off. Litvínov povede v nové sezóně jako hlavní trenér generální ředitel klubu Jiří Šlégr, jeho asistenty jsou Radim Skuhrovec a nově i bývalý útočník Jindřich Kotrla. „Udělali jsme v kádru i realizačním týmu několik změn, o kterých si myslíme, že nás dovedou do pater tabulky zaručujících play off. V nastolené koncepci klubu jsme se rozhodli jít na postu trenérů cestou našich odchovanců. Přivedli jsme do obranných řad nové tváře a do sezóny vstupujeme s jasným cílem hrát play off,“ velí Jiří Šlégr, generální ředitel klubu.

Verva do nové sezóny opět vstupuje se stabilním rozpočtem, na kterém se většinově podílí jeho majoritní vlastník, skupina Unipetrol. Do té spadá i generální partner klubu Benzina. Největší řetězec čerpacích stanic v Česku je generálním partnerem klubu od roku 2007. Unipetrol podporuje litvínovský hokej od roku 1945, kdy byl hokejový klub založen. „Do jednašedesáté společné extraligové sezony vstupujeme s vervou a také s očekáváním, že výkony našeho mužstva budou stejné, jako jsou výkony našeho paliva Verva – to znamená prémiové! Stejně důležité jako výkony extraligového mužstva je pro nás ale i podpora mládeže, které se chceme i nadále věnovat a prohlubovat spolupráci mládežnických oddílů s naším prvním mužstvem,“ konstatoval Tomasz Wiatrak, generální ředitel skupiny Unipetrol.

Sportovní úsek se před novou sezónou zaměřil především na obranu a Litvínov přivedl zajímavá jména. Zadní řady posílili obránci z KHL Adam Jánošík s Karlem Kubátem. Tvrdit muziku by měla nová tvář David Štich, Verva získala práva i na svého klíčového obránce Jana Ščotku a podařilo se přivést talentovaného Jiřího Říhu z Kladna. „Jánošík s Kubátem jsou ofenzivně laděnými obránci, se kterými počítáme především do přesilových her. Využít pro přesilovou hru můžeme i Jirku Říhu, který si svými výkony v nižší soutěži řekl o místo v našem mužstvu. Z našeho pohledu, a to především po odchodu Karla Kubáta v loňské sezóně, jsme měli největší problém v obranných řadách, proto jsme rádi, že se nám povedlo přivést útočně laděné a dobře bruslící obránce,“ kvituje změny v kádru generální ředitel klubu.

Útok doznal jen kosmetických změn, kádr opustil útočník David Tůma. Litvínov do nové sezóny zkouší talentovaného polského útočníka Pawla Zygmunta. „Pavla jsme angažovali na zkoušku vzhledem k jeho věku a potencionálnímu růstu. Dnes můžeme konstatovat, že reference, které jsme na něj měli, se naplnily a ve zkoušce obstál,“ říká Jiří Šlégr. S Litvínovem se po čtyřech letech rozloučil brankář Michael Petrásek, kterého v brankářské dvojici s Jaroslavem Janusem nahradil David Honzík. „Po čtyřech letech působení v našem klubu se Michalovi nepovedlo se prosadit do pozice prvního brankáře, a to především ze zdravotních důvodů. Rozhodli jsme se přivést novou tvář v podobě Davida Honzíka, ve kterém jsme po konzultaci se Zdeňkem Orctem viděli perspektivu pro blízkou budoucnost,“ objasňuje výměnu v brankovišti.

Verva posílala i ve sportovním úseku. Klub angažoval do pozice odborného poradce a skauta Rostislava Dočekala, který má za sebou více než dvacet let zkušeností. „Angažováním Rosti Dočekala na pozici týmového skauta jsme získali osobnost, která dlouhodobě působí na několika úrovních hokejových soutěží a vzhledem k věku našich starších hráčů je potřeba začít hledat potencionální budoucnost našeho klubu nejen v našich řadách v rámci výchovy mládeže, ale i v extralize a jiných soutěžích. To je parketa, kterou si myslíme, že Rosťa naplňuje,“ říká Jiří Šlégr o nově vzniklé pozici.

Realizační tým opustili kondiční trenér Ondřej Ježek a masér Roman Reif. Vedení klubu se v kondiční přípravě dohodlo na spolupráci s renomovanou firmou Andrle sport. „Ochodem Ondry Ježka jsme měli nelehký úkol najít nového kondičního trenéra, což je v dnešním moderním pojetí hokeje jedna z nejzásadnějších záležitostí. Nakonec jsme se rozhodli pro firmu Andrle sport, která má zkušenosti s trénováním hokejistů z NHL i pracuje se sportovci z jiných sportů,“ vysvětluje Šlégr. O hráče se nově stará fyzioterapeut Pavel Wildumetz, který posílil realizační tým v průběhu letní přípravy.

Litvínovský klub čeká na přelomu roku významná událost. Verva odehraje na drážďanském Rufolf-Harbig stadionu utkání pod širým nebem s pražskou Spartou. Bude se jednat o historicky první utkání extraligy mimo hranice České republiky a Litvínov bude usilovat o překonání diváckého rekordu v návštěvnosti. „Myslíme si, že tato událost náš klub posune dál. Zápasem v německých Drážďanech se staneme společně se Spartou prvními mužstvy, která odehrají extraligové utkání mimo hranice ČR. S vizí překonání rekordu v návštěvnosti si myslím, že je zápas jedinečný, jak pro hráče, tak pro fanoušky,“ říká Jiří Šlégr.

HC VERVA Litvínov bude i nadále více spolupracovat s mládeží. Trenéři budou opět zapojovat juniory do tréninků A-týmu. Pokračovat bude i spolupráce, kdy hráči A-týmu budou navštěvovat tréninky žáků. „V letošní sezóně po konzultaci s vedením mládeže v rámci sportovní komise klubu jsme přistoupili k rozhodnutí podepsat s osmi hráči juniorského věku nové profesionální smlouvy. Rádi bychom stejně jako na konci minulé sezóny tyto hráče využívali prvotně v tréninku a v případě dobré výkonnosti i v utkáních. Rádi bychom dále pokračovali v nastaveném programu trénování malých dětí za účasti hráčů A-týmu minimálně jednou měsíčně u každé třídy,“ uzavírá generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Záznam tiskové konference: