Play off Ligy mistrů vstoupilo v úterý do plzeňských extraligových starostí. Škoda nezachytila úvod domácí soutěže, po odloženém prvním duelu s mistrovským Libercem prohrála doma s Třincem, pak v Chomutově a do třetice i doma s Kometou.

Až v posledním kole v neděli se znovu radovala z výhry, o dva body obrala královéhradecký Mountfield. Po 9. kole byla Plzeň dvanáctá.

Se čtyřmi góly je nejlepším střelcem Kanaďan Colton Yellow Horn. Třikrát se trefili Kubalík a Svoboda.
Jedničkou v brance je Matěj Machovský, dvakrát dostal šanci i jeho kolega Polívka.

Tvrďáka a oblíbence fanoušků Ryana Hollwega vykazoval klub v týdnu na marodce, stejně jako zkušeného obránce Kadlece a další hráče (Kracík, Stach, Preisinger). Proto přišel na měsíční hostování útočník Vondráček a zkoušku v klubu absolvuje obránce Němeček. Minimálně do konce října také v kádru zůstává slovenský centr Hrnka.
Další cizinci v týmu? Slováci Čerešňák a Preisinger a Američan Johnson.

V Lize mistrů Západočeši v létě ve skupině dvakrát podlehli slovenské Nitře, ale dvakrát zdolali norský Stavanger a díky tomu postoupili do play off.

V úterý je v prvním kole vyřazovací části čekala cesta do švýcarského Lugana, kde si pro odvetu za týden nevytvořili dobrou pozici. Podlehli domácím 1:4, trefil se pouze Lev.

V neděli míří indiáni k západočeskému derby do Karlových Varů.
Jejich domovský stánek, HM (Home Monitoring) Aréna má kapacitu 8058 diváků.

V minulé sezóně Verva Plzeň porazila až na poslední čtvrtý pokus a získala ze vzájemných zápasů v základní části jen čtyři z dvanácti možných bodů.
Jak se jí bude dařit v pátek?

Pro zranění z Karlových Varů zatím netrénoval obránce Filip Pavlík a pro nemoc dnes ani útočník Rostislav Martynek.

Ropáci on Tour pořádají na zápas autobusový zájezd, odjezd ve 14 hodin z Litvínova a ve 14:15 z Mostu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
HC VERVA Litvínov v pátek prodloužil smlouvu s brankářem Jaroslavem Hüblem do konce této sezóny (do 30. 4. 2017). Tomáš Halász v Litvínově končí.
"Oba během měsíční zkoušky u nás prokázali dobrou výkonnost a snahu v Litvínově zůstat. Rozhodli jsme se nakonec pro Jardu Hübla," uvedl generální manažer klubu Robert Kysela.
V neděli přijede pod Krušné hory Sparta Praha.
Udrží se žlutočerný tým ve středu tabulky, kam jej posunulo šest bodů z posledních dvou zápasů?