Čtyřiadvacetiletý útočník začínal s hokejem v ostravských Vítkovicích. Pochází z hokejové rodiny, jeho starší bratr působí ve Švýcarsku a jeho otec u národního týmu do osmnácti let v roli trenéra. Už v mládeži patřil k velmi talentovaným útočníkům a kanadské body sbíral jak na běžícím pásu. Od šestnácti let byl členem všech reprezentačních výběrů. Zahrál si na mistrovství světa do osmnácti a dvakrát do dvaceti let. V sezóně 2014/2015 se rozhodl odejít do kanadské WHL, kde strávil tři sezóny.

V roce 2017 se vrátil zpátky do Česka do mateřských Vítkovic. Šikovný útočník odehrál v extralize v dresech Vítkovic a Komety Brno 161 utkání s bilancí 63 bodů (31+32). V seniorském národním týmu debutoval v sezóně 2018/2019, kde odehrál dva zápasy. Podruhé se do reprezentace podíval v loňském ročníku a v osmi utkáních si připsal tři body (1+2). V roce 2020 odešel z Brna do finské nejvyšší soutěže. V týmu Jukuritu nastoupil do 117 zápasů a vstřelil v nich dvacet branek, ke kterým přidal jednačtyřicet asistencí. Zejména loňská sezóna se mu povedla náramně a ve druhém týmu základní části patřil k tahounům týmu. V nové sezóně poprvé v kariéře oblékne litvínovský dres. „Šimon je konstruktivní hráč, který by nám měl hodně pomoci v přesilových hrách. Čekáme od něj produktivitu, měl by patřit k lídrům našeho mužstva. Očekáváme od něj velké výkony,“ říká hlavní trenér Litvínova Vladimír Růžička.