Hořký závěr a povedený vstup

Přesně takto bychom mohli popsat poslední dvě utkání Vervy. Závěr základní části byl poněkud hektický a pro fanouška litvínovského hokej docela smutný. Severočeši nezvládli poslední utkání proti Vítkovicím a padli 1:5. Nutno dodat, že tým pod vedením Jiřího Šlégra potřeboval výsledkovou pomoc i od ostatních týmů, což se nestalo.

Přitom nic nenasvědčovalo tomu, že by Litvínov v Ostravar Aréně neměl uspět. Černožlutí chtěli natáhnout sérii vyhraných vzájemných zápasů na čtyři a taky k tomu nakročili. Už po sedmi minutách se radoval obránce Doudera, ale to bylo ze strany Vervy vše. Ridera dokázala během druhé třetiny srovnat krok, poté přišla třetiny hrůzy. Ve třetím dějství Litvínov čtyřikrát inkasoval a sen o play off byl tatam.

„Dvě třetiny jsme hráli velice slušně, dokonce jsme vedli,“ hodnotil utkání Jiří Šlégr. „Konečný výsledek vypadá dramaticky, ale snažili jsme se to pak zvrátit, odvolali brankáře a riskovali,“ komentoval závěr zápasu.

Po utkání se vyjádřil také kapitán Michal Trávníček. „Prostředek sezóny nám hodně nevyšel, tam jsme měli série proher,“ hledal důvod neúspěchu. „A myslím, že se to definitivně zlomilo hned po té poslední reprezentační pauze,“ pokračoval.

Konec základní části vedl k několika vyjádřením, která bilancovala celou sezonu. „Sezónu bych nehodnotil, to je asi na dlouhé vyprávění," povzdechl smutně Viktor Hübl. Sezonu komentoval v rozsáhlém rozhovoru pro klubový web také Jiří Šlégr.
Verva si tedy „zajistila“ účast v play out, což komentoval v rozsáhlém rozhovoru prozatímní kouč a generální ředitel, Jiří Šlégr. „Především k tomu chceme přistoupit profesionálně,“ řekl bývalý obránce. „Pro nás je to prostor, kdy můžeme dát šanci mladším hráčům v jiných pozicích než za normálních okolností,“ dodal.

Jeho slova potvrdilo utkání s Pardubicemi, které Verva vyhrála 6:3. Litvínov vstoupil do zápasu lépe a po třech minutách se radoval Havelka. Nicméně Východočeši nechtěli dát svou kůži lacino a na každou branku dokázali odpovědět. Zlom nastal až v poslední třetině, kdy se litvínovští hráči prosadili čtyřikrát. Jiří Šlégr převedl své sliby do reálně roviny. Tým táhl Jan Myšák, který dvě branky vstřelil a na další dvě přihrál. První brankou v černožlutém dresu se blýskl Přemysl Svoboda.

„Zařadili jsme do týmu mladé hráče, dali jsme jim role do oslabení a přesilovek,“ připomněl svá slova Jiří Šlégr. „Soupeř měl několik šancí, ale nám se podařil vstup do třetí třetiny,“ komentoval vývoj zápasu. „Jsem hrozně rád za hráče jako je Myšák, Svoboda či Havelka, kteří jsou naše budoucnost,“ dodal kouč.

Litvínovská tabulka produktivity má dva lídry. Jan Myšák (2+2) a František Lukeš (0+4). V závěsu se netradičně nachází obránce Jan Ščotka (1+1).

Ztroskotají Piráti v play out?

Chomutov zažil tragický vstup do sezony, kdy přetrpěl několikazápasovou sérii bez výhry. Piráty nakonec na posledním místě vystřídaly ještě beznadějnější Pardubice.

V 52. kole ale svěřenci Vladimíra Růžičky příjemně překvapili, protože dokázali zastavit rozjetou Olomouc. Výhra se rodila velice pomalu a Piráti dokonce museli skóre zápasu otáčet, ale na konci utkání svítilo na výsledkové tabuli skóre 5:3 pro domácí.

„Po první části jsme se snažili hráčům dodat energii a nabudit je,“ hodnotil první třetinu asistent Jan Šťastný. „Klíčovým okamžikem utkání bylo přeřazení Pavla Klhůfka do první lajny k Vladimíru Růžičkovi. Oba byli u dvou rozdílových branek,“ komentoval klíčový okamžik Šťastný. „Jsem rád, že jsme stáhli bodovou ztrátu na Karlovy Vary jen na tři body a teď se musíme připravit na nejdůležitější část sezóny,“ uzavřel hodnocení člen realizačního týmu.

Piráti se museli připravit na bitvu o Extraligu, protože hned v prvním kole play out narazili na Karlovy Vary. Utkání mělo velmi dobrý náboj, ale fanoušci si museli na branku počkat až do 22. minuty, kdy se trefil chomutovský Vantuch. Energie svůj boj nevzdala a dvěma brankami se do utkání vrátila a zvládla jej otočit.

„Věděli jsme, o co hrajeme. Utkání bylo velmi náročné, ale vstoupili jsme do něj velmi dobře,“ začal Jan Šťastný. „Bohužel po naší ojedinělé chybě jsme inkasovali gól na 1:1. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme vstřelit tu rozhodující branku, což se nám nepovedlo a inkasovali jsme podruhé,“ líčil průběh zápasu asistent trenéra. „Je to o šest bodů a míříme tam, kam jsme nechtěli,“ odpověděl na otázku ohledně ztráty na druhou Energii.

Nad neúspěchem si povzdechl také Ivan Huml. „Věděli jsme důležitost utkání. Chtěli jsme do něj vstoupit aktivně a zároveň ze zajištěné obrany,“ komentoval atmosféru před zápasu a přípravu na něj. „Vary nás poslaly jednou nohou do baráže,“ dodal smutně bývalý hráč Komety Brno.

V play outové statistice jsou pouze tři jména. Jeden vstřelený gól má na kontě Lukáš Vantuch. Bod za asistenci patři Radku Dudovi a Brettu Flemmingovi.

Utkání začíná v 17:30.