Hraje se ve čtvrtek od 17:30 hodin na ZS v Edenu a vstup na utkání je zdarma.

V minulém extraligovém ročníku se černožlutí se sešívanými utkali čtyřikrát a Litvínov byl výrazně úspěšnější. Dokazují to výsledky: 2:1, 4:2, 1:2p a 7:1, kterými ukořistil deset z  dvanácti možných bodů.
Změnilo se hlavně složení obrany, odešli Kubát, Posmyk, Jareš a Brejčák. Nová je trojice zadáků Chaloupka, Pavelka a Pavlík.

V sezóně 12/13 jako takové se nakonec více dařilo Slavii. Překvapila druhým místem v základní části. Ve čtvrtfinále play off pak zvládla roli favorita proti Kladnu, které vyřadila poměrem 4:1 na utkání. Zastavil ji (stejně jako Litvínov) až pozdější mistr z Plzně. Litvínov duel se Škodováky dotáhl k sedmému zápasu, Slavia podlehla 4:2.

Pražané vyjeli letos poprvé na led už 8. července a tak není divu, že byli i prvním českým extraligovým klubem, který nastoupil k přípravnému zápasu. Už před týdnem, ve čtvrtek 25. července, se doma utkali s účastníkem KHL Slovanem Bratislava.
Slovenskému soupeři, v jehož dresu nastoupili ex-Slávisté Kopřiva a Vondrka, podlehli 1:2, ale výkon byl přes porážku hodnocen vesměs pozitivně. Jedinou branku vstřelil Bednář.

Vladimír Růžička poslal v Edenu do hry tuto sestavu: Furch (Svoboda) – Kadlec, Dresler, Holub, Valach, Štich, Šenkeřík, Chalupa, Beňovič – Tomica, Jelínek, Micka – Bednář, Krenželok, Růžička – Sklenář, Žejdl, Skokan – Poletín, Klhůfek, Stránský.
Obránce Holub v minulé sezóně působil i v litvínovském dresu.

K dispozici má Růžička dále Kolaříka, Doležala, Vrdlovce a na testy přiletěl také Kanaďan Wharton, který naposledy působil ve Znojmě v EBEL lize. Poprvé má nastoupit právě ve čtvrtek. Naopak odešli Kučný, Kuboš, Kempný a talentovaný útočník Hertl.

Dalšími letošními posilami Slavie jsou zkušený kanonýr Jaroslav Bednář, David Štich, Juraj Valach a brankář Adam Svoboda. Slavia má v plánu před sezónou už jen sedm dalších utkání, mimo jiné s Mnichovem, Znojmem či Lvem Praha.

V úterý 6. srpna sehraje Litvínov se Slavií Praha odvetné utkání doma na spodním stadiónu. Zápas pořádá občanské sdružení HC Litvínov v rámci znovuotevření zrekonstruovaného stadiónu a nastoupí v něm řada mladých hráčů o. s. Litvínov. Vstup je zdarma.
V širším litvínovském kádru je nyní přes tři desítky hokejistů, které čeká třináct přípravných utkání.

Na Slavii by měl tým odjet s mladými brankáři Nechvátalem a Horákem, ze zkušených obránců s Gulou, Kousalíkem a Chaloupkou (nováček) a z útočníků pak s Martynkem, Pirošem, Pšurným, Hanzlem, Černým, Rapáčem a Majdanem. Šanci dostanou mladí zadáci Pavelka, Pavlík, Hora, Havelka a Kasal a útočníci Jurčík, Smolka, Bojer, Zavřel a Písařík.