Litvínovský fanoušek by se protentokrát nezlobil, kdyby zůstala zachována jedna tradice. Totiž ta, že derby v posledních letech téměř vždy vyhrávají hosté.

Devět z posledních deseti vzájemných extraligových utkání skončilo porážkou domácího týmu! Plus dva přípravné duely před touto sezónou a ten úterní navrch. Tedy celkem dvanáct z třinácti zápasů.
Výjimkou byl jen duel 20. prosince 2016 v Litvínově, který Verva vyhrála 3:2 v prodloužení.

Piráti (bez olympioniků Vondrky - ČR a Valacha - SR) odpověděli v úterý ve druhé třetině na Lukešovo vyrovnání na 2:2 dvěma góly. Černožlutí (bez olympionika Sørvika) stihli v předposlední minutě při power play snížit. V pokračující hře bez gólmana mnoho nechybělo k vyrovnání.

Do sestavy se po více než měsíční pauze vrátili brankář Petrásek a útočník Vandas. Na marodce zůstává obránce Hunkes.
Michal Trávníček nenastoupil v úterý pro lehčí zranění.

Chomutov, který bude bojovat o účast v play off, si po výhře nad Dynamem Moskva 2:1 minulý týden zlepšil psychiku před finišem základní části další těsnou výhrou. U třech jeho gólů v Litvínově byl útočník Smejkal (2+1), posila ze Sparty ze závěru minulého roku.

Na dva góly HCVL přihrál František Gerhát. I v sedmém utkání v litvínovském dresu (6 TELH, 1 příprava) bodoval Juraj Mikúš.