A-tým 16.01.2009
Autor: Redakce

Ve Zlíně bez bodu, v tabulce stále druzí

Vlastně nic nového pod sluncem - zápasů, které Litvínov ztratil ve Zlíně poté, co domácí využili dvě přesilovky, ve kterých hráli hlavní role Leška s Balaštíkem, najdeme v černožluté minulosti hodně. Litvínov také dvě výhody zužitkoval a naději na bodový zisk křesal v pátek ve druhé třetině obránce Kubát snížením na 2:1. Už 60 vteřin na to ale Zlín přidal gólovou pojistku a nakonec vyhrál 4:2. ...
Vlastně nic nového pod sluncem - zápasů, které Litvínov ztratil ve Zlíně poté, co domácí využili dvě přesilovky, ve kterých hráli hlavní role Leška s Balaštíkem, najdeme v černožluté minulosti hodně. Litvínov také dvě výhody zužitkoval a naději na bodový zisk křesal v pátek ve druhé třetině obránce Kubát snížením na 2:1. Už 60 vteřin na to ale Zlín přidal gólovou pojistku a nakonec vyhrál 4:2.

Zápas, který řídil rozhodčí Vampola, měl slavnostní úvod s čestným vhazováním Jiřího Králíka. Litvínov se ubránil při Brandově vyloučení a sám poté zaměstnal 18-letý talent v domácí brance. Sedláček svůj tým podržel.

Klec hostů hájil Jaroslav Hübl, kterého na střídačce jistil junior Miroslav Brzobohatý. I litvínovský gólman prokázal v zápase kvality druhého nejlépe hodnoceného brankáře soutěže.

Zlín se dostal do vedení v polovině třetiny, kdy nadvakrát skóroval Kollár. I napodruhé otupil Litvínov silnou zbraň Moravanů, Bednaříkův trest běžel celé dvě minuty.

Na přelomu první a druhé dvacetiminutovky se konečně zahřála trestná lavice i na druhé straně, Linharta však doprovodil za katr Branda. 17 vteřin před sirénou se ještě provinil Kollár, hrálo se tedy tři na čtyři.

Stav vydržel, změnu nepřinesla ani hra čtyři na čtyři po současném vyřazení ze hry Jánského a Galvase. Vyloučení Šlégra nabídlo hru čtyři na tři domácím a Leška ji využil. Litvínov uspěl při trestu Lučky, tvrdou ranou snížil obránce Kubát, asistoval mu Reichel. Domácí však za minutu odpověděli po klasické spolupráci Leška - Balaštík a znovu odskočili o dvě branky. 

Po změně stran další hru čtyř proti třem využil kanonýr Balaštík. Postupující čas dával tušit, že body zůstanou na ZS Luďka Čajky. Reichel po přihrávkách Šlégra a Lukeše ve dvojnásobné přesilovce ještě upravil na konečných 4:2.

Zdeněk Venera: 'Jsme rádi, že jsme získali tři body. Extraliga je letos nesmírně vyrovnaná. Řada mužstev v tabulce nemá klid a extraliga slibuje vyrovnanost až do konce základní části. Cením si toho, že mužstvo podalo odpovědný výkon. Skvěle nám opět zachytal gólman Sedláček. Na oslavy přišlo hodně fanoušků. Jsme rádi, že jsme je potěšili výhrou.'

Jaroslav Hübl st.
: 'Hodnotí se mi špatně, nepodali jsme dobrý výkon. Od začátku utkání chtěl Zlín víc vyhrát než my a projevil větší vůli po vítězství. Upozorňovali jsme hráče před utkáním, abychom nebyli zbytečně vylučováni. Domácí využili přesilovky a proto jedeme domů zaslouženě bez bodů.'
Žáci 20.06.2019

Třeťáci si zpestřili letní přípravu plaváním

Třetí třída v rámci letní přípravy navštívila plavecký bazén, kde absolvovala další z mnoha tréninků.
Více >
Konto našeho srdce 18.06.2019

Konto našeho srdce podpořilo spolek Nové háro a pomohlo získat Karolínce paruku z pravých vlasů

Konto našeho srdce opět rozdávalo radost a podpořilo spolek Nové háro. Cílem bylo splnit Karolínce, která podstupuje onkologickou léčbu, přání získat paruku z pravých vlasů.
Více >
Konto našeho srdce 17.06.2019

Konto našeho srdce spolu s Jakubem Petružálkem převzali šek od litvínovských veteránů.

Spolek Veteráni Litvínov a Destinační agentura Krušné hory připravili na sobotu 15.6.2019 zahájení turistické sezóny, konal se již IV.ročník srazu veteránů a souběžně probíhal program i na letišti u Braňan.
Více >