branky: 40. a 46. Köhler, 42. a 49. Leška, 6. Rachůnek, 10. Důras, 20. Balán, 23. Holík, 39. Vlach, 57. Galvas - 11. Rindoš, 55. Černý
(Sledovali jsme aktuálně utkání Benziny na zlínském ledě v 7. kole Tipsport extraligy)

Jen po brance Lukáše Rindoše za stavu 2:1 svitla Litvínovu šance na bodový zisk ve Zlíně. Na stadiónu Luďka Čajky se jinak konaly gólové manévry domácích, které nezastavili ani brankáři Jaroslav Hübl a po 9. gólu střídající Miroslav Brzobohatý. PSG vyhrál 10:2, Litvínov se teď musí soustředit na to, aby znovu navázal na dobré výkony na domácím ledě. Doma přivítá v úterý Třinec a ve čtvrtek od 18:10 hodin Spartu.

Ve vyrovnaném úvodu se úvodní tlak Beranů nekonal, Litvínov dokázal také zahrozit a s úspěchem přečkal i první vyloučení při Jenáčkově trestu. Jaroslav Hübl kapituloval po střele Rachůnka, který vypálil z jízdy od levého mantinelu. Při druhém trestu (Trávníček) Hübl tým podržel, jedním skvělým obranným zákrokem se blýskl v poslední chvíli Jareš.
Po nedorozumění v defenzívě hostí se do snadné úlohy skórovat dostal Důras a využil ji.

Minutu na to se Litvínov vrátil do zápasu zásluhou důrazu Lukáše Rindoše, po asistencích Majdana a Jareše zblízka snížil na 2:1. A vzápětí mohlo být i líp, další pobyt Benziny v útočném pásmu vedl k trestu Švrčka. Domácí jej ubránili, stejně jako trest stejného hráče v 17. minutě. Chvíli poté, co se provinilec vrátil do hry, dostal se sám před Hübla Balán a překonal jej. Půl minuty před koncem třetiny ještě zahřál trestnou lavici třetí hráč PSG v řadě, Hamrlík.

Po změně stran a třech minutách hry se objevil před litvínovskou brankou sám zlínský Holík a proměnil, 4:1. Vzápětí Litvínov soupeře zmáčkl, ale z tlaku druhý gól nevykvetl a těžší dvě minuty přinesl Pojkarův trest.

Jánského i Švarného prohřešky další úspěch PSG nepřinesly, naopak Viktor Hübl mohl korigovat z trestného střílení. Sedláček se překvapit nedal. Druhý gól hráčů v černém nepřinesl ani Galvasův trest. A tak se urodilo na druhé straně, v závěru třetiny se v rozmezí 23 vteřin trefili Vlach a po něm tečující Köhler.

I úvod třetího dějství zastihl Zlín při chuti, poté co trestnou lavici zaplnili mladíci Rindoš s Majdanem (ten inkasoval navrch ještě desítku za vražení zezadu) využil přesilovku pět na tři Leška. Ve 46. minutě už to bylo 8:1 po druhé brance Köhlera, podruhé se prosadil i Leška a čelit snaze domácích po desáté brance přijel gólman Brzobohatý.

Počínal si dobře. Při pětiminutovém oslabení (Jánský vyfasoval navrch trest do konce utkání za vražení na hrazení) jej i skupinu fandů hostí potěšil Jakub Černý, který poopravil hrozivý rozdíl ve skóre na 9:2.
Malou "nulu" Brzobohatému pak přece jen zkazil Galvas, který potěšil diváky dvouciferným gólem.

Rostislav Vlach: "Na co jsme dnes sáhli, to nám vyšlo. V předchozích zápasech jsme se trápili v koncovce, zatímco dnes jsme dali deset branek. Věřím, že další góly jsme si nechali i do příštích zápasů. Pavel Kubiš má po nárazu zhmoždění hlavy, čeká ho v nemocnici bližší vyšetření. Snad to nebude nic vážného, uvidíme zítra."

Robert Reichel: "Nemám, co říct, podali jsme šílený výkon. Úplně jinak hraje doma a venku. Hráče na to připravujeme, ale na ledě je vše jinak. Těžko se mi nyní hledají slova, každopádně gratuluji Zlínu k výhře. Brankář Jaroslav Hübl za inkasované branky nemohl, po konzultaci s koučem gólmanů jsme ho po druhé třetině nechali v bráně."