O lepší výsledek jej v této čtvrtině připravily hlavně výsledky z cizích kluzišť, kde dosáhl nejmenšího počtu bodů ve čtvrtině od začátku sezóny (jen 3 body). Doma byl naopak ve třetím kvadrantu nejúspěšnější (10 bodů).

Co se naposledy ve Vítkovicích povedlo?
Svých prvních litvínovských extraligových branek dosáhli Jiří Doležal a Kristian Reichel. Tým se dostal do vedení 2:0 a Pirošem odpověděl i na domácí vyrovnání. Srovnal stav na konci zápasu na 4:4.

A co se nepovedlo?
Lehce a rychle mužstvo ztratilo cenný náskok. Nepodalo dobrý výkon ve třetí třetině, dostalo jeden lacinější gól. A prohrálo nájezdy, samozřejmě. I když tam se snad vzhledem k počtu pravděpodobnosti už dal někdy nezdar očekávat.

I tak Litvínov z tuctu zápasů, které po 60 minutách dosud zremizoval, hned devětkrát získal bod navíc. Díky tomu „žije“ a dokonce se znovu o skóre posunul na předposlední příčku. Za to ta dvanáctá, hraniční pro záchranu bez baráže, se zase vzdálila.
Také fakt tří porážek v řadě velí týmu usilovat o body i v úterý na horkém zlínském ledě.

Právě Zlín byl do neděle jediným celkem, který Vervu v této sezóně dokázal na nájezdy zdolat. V té době šlo ale o mužstvo v trochu jiném rozpoložení než dnes, mělo za sebou pět porážek v řadě. Nyní pravidelně boduje, vyhrálo pět z posledních šesti duelů a v tabulce vystoupalo na osmé místo, s devítibodovým náskokem na „desítku“. Může koketovat i s první „šestkou“.

Jakýkoli zisk by tak byl pro černožluté ze stadiónu Luďka Čajky podle všeho úspěchem. Snad jen kdyby soupeř vyrovnával v posledních vteřinách.

Návrat Viktora Hübla se dá předpokládat až v domácích zápasech v závěru týdne, kdy už by mohl být po nemoci k dispozici i druhý brankář Michael Petrásek. Jaroslav Janus je z podobně (tedy většinově) vytěžovaných gólmanů v soutěži devátý co do úspěšnosti zásahů. V nájezdech má přes nedělní nezdar bilanci ještě lepší.

Produktivita se v Ostravě konečně rozložila na víc formací. Přesto je za posledních šest zápasů pozoruhodná bilance druhé formace Martynek (2+5), Hanzl (4+5), Trávníček (0+4).

HCVL má s PSGZ aktivní letošní bilanci (6:3 na body, 9:5 skóre), protože k bodu ve Zlíně přidal doma dvě výhry: v 1. kole 4:0 a ve 27. kole 3:2 po prodloužení. Zápas rozhodl v čase 64:16 Miloslav Hořava.

Papírově to bude ve Zlíně těžší než ve Vítkovicích. Ale každý zápas začíná za stavu 0:0.

V pátek přivítá Litvínov doma Liberec (17:30) a v neděli Hradec Králové (15:30).