Našinci zatím nepříliš známý rakouský klub hraje své zápasy ve vídeňské Albert Schultz Eishalle s kapacitou sedm tisíc diváků.
Vyznává žluté, černé a červené barvy.

V Ebel lize zahájila Vídeň letošní účinkování výhrou v Salzburgu za dva body. V domácí premiéře pak neuspěla proti Dornbirnu (1:2).

Za to v pátek hostila rozjeté Orli Znojmo a vyhrála vysoko 7:1. Ve 34. minutě vstřelil vídeňský klub během 32 vteřin tři branky!
Dvakrát se trefili McLean a Bois, u tří branek asistoval Gamache.
Utkání začal v brance hostů Patrik Nechvátal, v oné kritické minutě byl za stavu 4:1 střídán. Zápas sledovalo čtyři tisíce diváků.
Kolik jich přijde na Vervu?

Naposledy pak nastoupili Vídeňáci v neděli ve slovinské Lublani a podlehli 2:5.

Klub UPC Vienna Capitals byl založen na přelomu milénií. Dosud jediný titul vybojoval už v roce 2004.
Na současné soupisce má Vídeň zhruba polovinu hráčů, kteří se hokeji vyučili v zámoří.
Mužstvo vede 52-letý Ital Jim Boni.

V základní skupině stačily Capitals čtyři body na to, aby za sebou nechali Krefeld. Z prvního místa suverénně postoupilo finské Oulu, které neztratilo ani bod.
Za lístky na zápas pro hosty účtují VC dle svých webových stránek 19 Euro.

Hráči HCVL se k zápasu vydají v úterý v deset hodin. Hraje se až od 19:15 hodin.
Možná v sestavě trochu odlišné od té poslední extraligové. Na soupisku pro CHL byli před několika dny doplněni i Řehoř, Frolo a brankář Soukup. Chytat možná bude brankář Petrásek a šanci by měli dostat i obránci Chaloupka a Kokeš.

Odveta v Litvínově, která určí postupujícího mezi nejlepších šestnáct celků, je na programu za čtrnáct dní, v úterý 6. října od 17 hodin.
Jak jsme již informovali, vstupné na zápas na Zimní stadión Ivana Hlinky bude stejné jako v základní skupině CHL a oproti TELH snížené (150/100 Kč).

Vítěz nastoupí v listopadu v osmifinále play off proti lepšímu z duelu Frölunda - Ingolstadt.

Verva poprvé po roce a půl zažila tři porážky v řadě. Místo tradičního volna po víkendových zápasech se dnes trénovalo, možnost jít se rozhýbat na ledě před cestou, která je kratší než do Třince, mají hráči i v úterý ráno před odejzdem.

Zabere tým ve Vídni a spraví si výsledkovou náladu?
Fanoušků zejména z řad Ropáků on Tour jede tým povzbudit na šest desítek.

Zápas ve Vídni vysílá stanice Sport 1 ze záznamu ve středu 23. září od 18:00 hodin.

V pátek míří Verva do Plzně a v neděli přivítá doma od 15:20 hodin Spartu!