Jde o základní atributy před osmým podkrušnohorským derby v této sezóně.

Energie aktuálně v tabulce na záchranu ztrácí tři body, ale v tzv. tabulce pravdy, která počítá ztráty doma jako mínus a zisky venku jako plus, je na nule (stejně jako Slavia), jen bod za Litvínovem (+1).

Po vyrovnané bilanci vzájemných zápasů v základní části (6:6 na body) Verva v prodloužení sezóny nad Energií třikrát vyhrála. V play out 3:2 venku a 2:1 v prodloužení doma a v baráži doma v neděli 5:3.

Tento zápas s průběhem: 0:1 - 2:1 - 2:3 - 5:3 se hrál nadoraz. Přinesl spoustu tvrdých osobních soubojů a srážek. Namátkou Trávníček – Rachůnek, Frolo – protihráč a ještě v posledních vteřinách Gorčíkův nájezd do Lukeše.

Sudí Lacina a Fraňo vyloučili celkem šestnáct hráčů (7-9), včetně zatím poněkud nezvyklé klasifikace jednoho zákroku (podle nových pravidel). Tomáš Rohan byl poslán na trestnou lavici za Zásah do nohou. Také jste slyšeli poprvé?

Neuplyne ani celých 48 hodin a oba celky už se potkávají znova, jen v jiném dějišti. Řada soubojů z minulého duelu se tak může na ledě KV arény dohrávat. Uspěje i ten, kdo bude disciplinovanější a zachová klidnější hlavu.

Proti HCVL nastupuje v dresu Varů litvínovský odchovanec, obránce Marek Baránek. Ten v této sezóně z e současné barážové čtveřice týmů neokusil jen dres Slavie, za Jihlavu si zahrál v první lize také.

Opačným směrem při jeho odchodu zamířil útočník Radek Duda, ve třech barážových zápasech zaznamenal nyní v dresu Vervy 4 body (2+2). Litvínovský dres před časem oblékal útočník Energie Václav Skuhravý.

V širší nominaci české reprezentace na juniorské MS do 18 let trenéra Roberta Reichela v severoamerickém Grand Forks (14. - 24. dubna) je i útočník Kristian Reichel. Mužstvo v pondělí odlétá do Kanady, kde se bude na šampionát připravovat.

Fanklub Ropáci on Tour opět pořádá s podporou klubu na utkání ve Varech autobusový zájezd. Podrobnosti najdete na stránkách RoT www.ropaciontour.cz.
----------------------------------------------------------------------
V pátek míří Litvínov do Prahy k utkání se Slavií (18:00).
V neděli uzavře první polovinu baráže doma proti Dukle Jihlava (15:30).