Ideální scénář pro Jihlavu?
Vyhrát, smazat tříbodovou ztrátu na soupeře a třeba i s pomocí dohrávaného utkání 11. kola (26. února v Liberci), které má oproti žlutým k dobru, opustit poslední příčku.

Ideální scénář pro Litvínov?
Vyhrát, odskočit soupeři na šest bodů a ve zbylých devíti zápasech třeba ještě zaútočit na dvanáctý Liberec.

Pro HCVL je to ale hlavně o výhře, první v roce 2018. Urvat tři body, oživit náladu, zase se volněji nadechnout, dostat injekci sebevědomí.
Klub pracuje na příchodu rakouského obránce Iberera z Grazu (EBEL).

V tomto měsíci už se oba týmy utkaly, 3. ledna v Jihlavě. Litvínov tímto zápasem zahájil sérii sedmi zápasů bez bodového zisku. Po minutě hry prohrával 1:0, v 5. minutě vedl 2:1, pak prohrával 2:3. Vyrovnal, následně dvakrát inkasoval a v poslední třetině už jen snížil na konečných (4:5).

Od té doby Dukla Jihlava čeká na tříbodovou výhru. Z dalších šesti kol získala tři body, v posledním víkendu vyšla stejně jako Litvínov naprázdno, podlehla v pátek Spartě 2:4 a v neděli v Třinci 1:4.

Pět týmů má horší obranu než HCDJ, útok je nejhorší v soutěži.
Tři týmy nastřílely méně gólů než HCVL, obrana je nejhorší.

Právě proti Jihlavě zaznamenala Verva 19. listopadu svoji zatím poslední tříbodovou domácí výhru (3:0).
V úplně prvním vzájemném duelu v této sezóně byl doma 6. října úspěšnější tým z Vysočiny (1:4).

Na soupisce Dukly najdeme dva Nory, Švéda Erika de la Rose a dva Kanaďany. Také někdejšího obránce Vervy Stříteského, který do Jihlavy přišel v průběhu sezóny z Mladé Boleslavi.