Z důvodu obsazenosti ČEZ arény v Pardubicích požádal už v květnu pardubický klub litvínovské kolegy o přeložení zápasu 2. kola TELH z neděle na úterý. Stalo se a tak jediná tato dvojice bude 17. září od 18 hodin bojovat podruhé v sezóně o mistrovské body.

Východočeši letos po dlouhých letech dostali v regionu extraligového konkurenta. HC Mountfield změnil destinaci z Českých Budějovic na Hradec Králové. Tradičnější rival Hradce z Pardubic zahájil letošní Tipsport extraligu v Brně. V utkání jako na houpačce svěřenci trenérů Zdeňka Venery a Miloše Říhy mladšího vedli, prohrávali, vyrovnali a znovu prohrávali... Aby nakonec remízu zachránili brankou Benáka pouhou vteřinu před vypršením normální hrací doby!
O bonusový bodík přišly Pardubice v prodloužení, během nejž inkasovaly v oslabení.

V pátek v Brně nastoupil HC ČSOB v této sestavě: Růžička – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Zdráhal – Somík, Kousal, Sýkora – T. Zohorna, Nosek, Cetkovský – Starý, Marha, Kolář – Tybor, Číp, Veselý – Špaček.

V minulé sezóně zdolal Litvínov svého úterního protivníka hned třikrát ze čtyř pokusů. Z toho dvakrát na nájezdy, v první čtvrtině venku (4:3sn) a v poslední pak i doma (3:2sn). Mezitím uspěl doma (6:3) a podlehl jen ve druhém utkání v Pardubicích 2:4.
Střelecky se ve vzájemných soubojích nejvíce dařilo Hüblovi s Lukešem na jedné straně a Bartekovi na druhé. Všichni zaznamenali po třech brankách.

Vervě se do sestavy po vypršení trestu vrací útočník Juraj Majdan, netrénovali Richard Rapáč a Jiří Šlégr. Po dnešním tréninku je otazník nad startem Martina Ručinského.

Úterní duel bude již 213. mistrovským ve vzájemné historii. Právě Pardubice jsou spolu se Spartou a Litvínovem jedinými kluby, které v posledních 55 letech neopustily nejvyšší soutěž.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------