Po čase opět změří síly severočeští rivalové Litvínov a Chomutov! Piráti se vracejí zpět do nejvyšší soutěže a největší a nejzvučnější posilu tentokrát nepřivedli do hráčského kádru, nýbrž na trenérský post. Krátce poté, co klub zveřejnil nevídanou, desetiletou délku kontraktu s Vladimírem Růžičkou, který už předtím v klubu působil jako konzultant, vyplynula na povrch aféra s jeho údajným úplatkem.

Proti Růžičkovi se postaví jeho někdejší souputník ze střídačky Slavie a kamarád už od dětství Ondřej Weissmann, asistent kouče Radima Rulíka.

Litvínovský odchovanec na střídačce někdejších „Valcířů“ každopádně ještě eskaluje rivalitu mezi oběma blízkými kluby. Dá se očekávat, že utkání ve čtvrtek bude mít svůj náboj i coby přípravné. Start extraligy (11. září) se blíží…. Verva začne doma se Zlínem.

Piráti vstoupí do nejvyšší soutěže po roce působení v první lize na ledě finalisty z Třince, zápas na ZS Ivana Hlinky je pro ně generálkou.
V přípravě si připsali skalpy Karlových Varů i ruského Omsku. Podlehli v Ústí. Celkem zatím vyhráli čtyři zápasy a forma jakoby stoupala, poslední tři duely byly vítězné. V odvetě na varském ledě vyhráli v úterý 7:1!

Nováčky v kádru jsou: Lotyš Jekabs Redlihs z Karlových Varů, Tomáš Pospíšil z Hradce, Adam Jánošík z Košic, Petr Šidlík z Jihlavy, Aleš Kranjc ze Södertälje, Jakub Sklenář a Marek Tomica ze Slavie a Michal Vondrka ze Sparty (dříve Slavie).
Zkušenosti z mládežnických kategorií Litvínova mají brankář Hanuljak a útočník Račuk.

Litvínov se veze na vítězné mezinárodní vlně, vyhrál poslední čtyři utkání (Drážďany, Grenoble, Espoo, Grenoble), z toho tři v mezinárodní soutěži. V nejkratším možném čase si zajistil postup a teď se poprvé od dubna ukáže proti týmu z domácí nejvyšší soutěže.
V pondělí měli hráči ještě volno (pak už ho mnoho nebude), od úterka se připravují na nejbližší duely.

Proti Chomutovu by měl tým Vervy předběžně nastoupit v sestavě v brance s Lukášem Horákem a v obraně poprvé s Tomášem Frolem a už také se Zbyňkem Skleničkou.
Šanci dostane více mladých hráčů: obránce Hora, útočníci Mical, Řehoř, Štěpka, Válek, Zdeněk, Ujfaluši, Martin Hanzl a Šimeček.

Chomutov
nahlásil předběžnou sestavu, v níž jsou hráči: Kopřiva, Strmeň – Dlapa, Rutta, Redlihs, Jánošík, Kranjc, Šidlík, Szathmáry, Bláha – Tomica, L. Květoň, Kaše, Hřebejk, Sklenář, Dušek, Pospíšil, Vondrka, D. Květoň, Hovorka, Růžička, Kämpf.

Připomínáme, že v pátek 4. září končí rezervace držitelů permanentek z minulé sezóny.

Prodej vstupenek
, rezervace
- na utkání s Chomutovem 3. 9. se bude prodávat v pokladně ZS I. H. ve čtvrtek od 15 hodin
- na nedělní zápas s Espoo Blues od soboty 8:30 ráno (obvyklé časy extraligového předprodeje lístků).

Upozornění: držitelé nových permanentek mohou na nedělní utkání s Espoo uplatnit proti permanentce na své místo rezervaci - nejpozději v neděli 6. 9. v 11 hodin dopoledne