Litvínov prožil před velikonocemi "škaredou" hokejovou středu. V play off podlehli doma: odpoledne junioři Vítkovicím, večer A-tým Plzni i v noci starší dorost Liberci.

Play off je válka a skládá se z bitev. A ta středeční od 17:30 hodin byla na Zimním stadiónu "bitvou bitev". Vyvrcholila ve třetí třetině.
Přibývaly branky, první třetina 0:0, druhá 1:1, třetí 2:2...
Po ideálně sehrané situaci dva na jednoho Majdana s Hüblem šla Verva do vedení 2:1 a za mohutné podpory diváků směřovala za vítězstvím.
103 vteřin dlouhé vyloučení (oslabení HCVL - přesilovka HCŠP) obrátilo zápas na 2:3.

Při hře pět na tři a pět na čtyři Plzeň dvakrát skórovala a vedla 3:2. Nedeprimovaný Litvínov srovnal Lukešovou přesnou bombou v přesilovce a přestál těžkou zkoušku v prodloužení. Jeden z nejproduktivnějších černožlutých borců v sérii Juraj Majdan (v utkání 0+2) byl za úder hlavou vyloučen do konce utkání. Dostal trest ve hře, což znamenalo automaticky nejen konec zápasu ale i pětiminutové oslabení.
Ubráněno, jedeme dál!

V nájezdech, ve kterých Plzeň za Litvínovem v sezóně v úspěšnosti zaostávala, se tentokrát Lukeš a Hübl netrefili. Byla v tom i notná dávka smůly.
Škoda nasadila jiné střelce, než ve 40. kole, ve kterém v Litvínově na nájezdy prohrála.
Sázka jí vyšla. Johnson povzbuzený brankou už v zápase, se trefil, stejně jako Kovář.

"Je to hlavně o boji, podobné každý zápas. Středa nebyla výjimkou. Rozhodují maličkosti," uvedl obránce Richard Jareš.
Situaci před první brankou Plzně od Johnsona viděl takto: "Hráče jsem měl, aspoň jsem si to myslel. Ani jsem nevěděl, že to pak dorazil a dal gól on, až kluci mi to řekli."
Právě zkušený litvínovský bek rozhodl před dvěma lety sérii s Plzní v předkole.
"Je to pro mě hluboká minulost, přece jen jsou to už dva roky. Ale bylo to krásný, určitě!"

Jak vidí Richard Jareš další průběh série po středě?
"Považuju to pořád za otevřené, bude to zase boj. A čekání na kdejakou chybičku nebo maličkost, která rozhodne."
Pátému zápasu nepřipisuje rozhodující význam: "Kdo povede 3:2, bude mít výhodu v tom, že pro soupeře bude následující utkání buď a nebo. Ale v kapse mít postup určitě nebude."

Má Verva lepšího brankáře? "Ano, stoprocentně. Celá naše sezóna je na jeho výkonech postavena."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Litvínov se musí obejít bez Juraje Majdana, který dostal trest ve hře (1 zápas stop automaticky) a navíc distanc na 3 utkání od disciplinární komise.
Klub povolal z Ústí Zbyňka Skleničku a Kamila Černého, kteří mu už v průběhu této sezóny pomáhali, Sklenička je litvínovským odchovancem.
Poprvé se v Litvínově objevil i mladý slovenský útočník Adam Lapšanský, se zkušenostmi ze Sparty a Chomutova.
Plzeň doplnila kádr o L. Poživila a Sýkoru.

Čtvrtá bitva je pryč, pátá je za dveřmi. Válka pokračuje!
V sobotu v Plzni v 18:15 (ČT).
V pondělí v Litvínově (17:30), ČT nevysílá.

Vyprodáte v pondělí znovu hlediště?
Bez ohledu na sobotní výsledek by si to tým zasloužil.
Bojujeme o postup! Pojďme do toho!

Předprodej lístků k stání (případně omezeného počtu k sezení) na 6. zápas startuje v pokladně ZS I. Hlinky v Litvínově v neděli v 8:30, za stejných podmínek jako na 3. a 4. duel